Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Nic więc dziwnego, że bardzo często spotykamy osoby, które dla swoich miauczących pupili są w stanie zrobić wszystko, mimo ich niejednokrotnie trudnego charakterku. Na samym posiadaniu zadanie jednak się nie kończy i konieczne jest zapewnienie zwierzakowi odpowiedniej wyprawki. Dzięki temu nie tylko kotu będzie się lepiej żyło, ale również sam właściciel będzie spokojniejszy o jego bezpieczeństwo i komfort, między innymi podczas podróży. Co zatem jest absolutnym  must have  dla kota i jak wybrać odpowiednie gadżety?

Co jest nam najbardziej potrzebne?

transportery i klatki dla kotówKiedy już kupiliśmy kuwetę, żwirek i miseczki na jedzenie, należy pomyśleć o bardzo ważnych elementach, jakimi niewątpliwie są transportery i klatki dla kotów. Są to niezbędne elementy wyprawki dla futrzaka, ponieważ umożliwiają jego transport na przykład do weterynarza. Świetnie sprawdzą się także zarówno w samochodzie, jak i w środkach komunikacji miejskiej. Jest to najbezpieczniejsza forma przewożenia kota. Dlaczego? Zwierzak z transportera nie ucieknie, co jest szczególnie ważne podczas podróży autobusem czy pociągiem. Warto jednak korzystać z transporterów również w samochodzie, co pozwoli na uniknięcie nagłych ruchów, w wyniku których kot może wylądować na przykład pod pedałami i wywołać niemałe zamieszanie.

 

Jaki rozmiar transportera jest optymalny?

W sklepach (np. tutaj: https://www.keko.pl/pol_m_Koty_Transport-kota_Transportery-i-klatki-dla-kotow-249.html) dostępne są najróżniejsze transportery i klatki dla kotów, dzięki czemu każdy właściciel czworonoga ma szansę znaleźć coś, co optymalnie spełni jego potrzeby. Najważniejsze jest jednak, aby transporter nie był za mały. Zwierzę w takiej sytuacji nie dość, że będzie się czuło przytłoczone sytuacją, to w dodatku będzie miało skrępowane ruchy przez całą podróż. Warto zatem wybrać taką klatkę lub transporter, aby pozostało w nim nico wolnego miejsca. Umożliwi to także dorzucenie do środka miękkiej zabawki, czy niewielkiego kocyka.

Jakie akcesoria do transportera?

Transportery i klatki dla kotów same w sobie są zazwyczaj wygodne i bezpieczne, jednak warto je czasami nieco urozmaicić i sprawić, by były nieco bardziej przytulne. W sklepach możemy znaleźć między innymi specjalne miseczki z możliwością zamontowania na drzwiczkach, dzięki czemu pupil przez całą podróż będzie miał dostęp do wody lub karmy. Aby właściciel również mógł doświadczyć komfortu podczas podróży, dobrym pomysłem jest zakup pasków, które umożliwiają noszenie transportera jako torby na jednym ramieniu. Dzięki temu nie ma potrzeby ciągłego trzymania go w ręku, a przez to jesteśmy w stanie więcej rzeczy ze sobą zabrać. Ponadto, w ten sposób odciążamy rączkę, co ma szczególne znaczenie w przypadku kotów ważących nieco więcej.

Pamiętajmy, że koty nie przepadają ani za transporterami, ani za klatkami, gdyż te zapewne kojarzą się im z długą podróżą i ograniczeniem ruchów przez dłuższy czas. Warto zatem po zakupie zostawić go w miejscu, gdzie pupil będzie mógł mieć z nim kontakt, a przez to będzie się powoli z nim oswajał. Kto wie, może tak mu się spodoba, że będzie chciał w nim spać?