Pierwsze miesiące życia naszego dziecka to wyjątkowo piękny czas. Uwaga i wysiłek każdej mamy skupia się wtedy na maleństwie. Niezależnie od swojego samopoczucia, musi ona odnaleźć się w nowej roli i podjąć odpowiedzialność za zdrowie maluszka i opiekę nad nim. Większość mam zmaga się wówczas z uciążliwymi dolegliwościami będącymi pozostałością po okresie ciąży i porodu, a także tymi związanymi z pierwszymi miesiącami laktacji. Niewyspanie, ból, szczęście, ale też obawy o dziecko, wielka miłość i wielki strach – te uczucia towarzyszą młodym mamom codziennie. Bywa niekiedy, że dbanie o siebie schodzi na dalszy plan. Jednak każda z mam powinna pamiętać o tym, że również ona zasługuje na troskę, odpoczynek i komfort. Odpowiednio przygotowana garderoba pozwoli na łatwiejsze mierzenie się z nowymi wyzwaniami.

Będąc mamą, zadbaj o swoją wygodę

Sukienka do karmieniaOdzież szyta specjalnie dla karmiących mam ogromnie ułatwia życie, zwłaszcza w pierwszych miesiącach laktacji. Obecnie mamy mają dostęp do szerokiej oferty ubrań przygotowanych specjalnie dla nich. Dobrze dobrana bluzka lub sukienka do karmienia usprawni karmienie maluszka w domowym zaciszu. Ubrania tego rodzaju mają specjalne klapki, suwaki lub warstwowe elementy, które umożliwiają szybkie dostawienie maluszka do piersi. W odpowiednio dopasowanej odzieży do karmienia nie zmarzniemy, nie będziemy siłować się z garderobą przy wtórze krzyków głodnego maluszka i zawsze będziemy miały poczucie, że wyglądamy schludnie. Jest to komfort, którego młode mamy mierzące się z trudami laktacji nie powinny sobie odmawiać, w szczególności na początku karmienia.

Długie karmienie piersią -  coraz częstszy wybór mam

Niekiedy mamy zastanawiają się, czy specjalna bluzka czy też sukienka do karmienia nie jest zbytecznym wydatkiem, skoro karmienie jest tylko pewnym etapem, dodatkowo nie wiadomo jak długim. Zdecydowanie należy tutaj podkreślić, że taka odzież to jak najbardziej uzasadniony zakup. W pierwszych tygodniach karmienia, które bywają trudne, liczy się wszystko, co pomoże karmiącej mamie. Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że karmienie maluszka na żądanie oznacza, że będziemy przystawiać go do piersi bardzo często, nawet kilkanaście razy dziennie. Ponadto, przybywa mam decydujących się na długie karmienie piersią – ich maluchy są karmione powyżej roku lub nawet dwóch lat. Nawet jeśli Twoje karmienie zakończy się szybciej, nie będzie to znaczyło, że Twoja specjalna sukienka do karmienia  trafi na dno szafy. Obecnie ubrania dla karmiących doskonale nadają się do noszenia po zakończonym okresie laktacji, ponieważ są wygodne, twarzowe, a ich funkcja „karmienia” jest zgrabnie zamaskowana w taki sposób, że osoby postronne nie domyślą się, jaka była ich podstawowa funkcja.

Młode mamy nie muszą unikać wielkich wyjść

Jeśli karmiącą mamę czeka przyjęcie weselne, bal sylwestrowy lub innego rodzaju elegancka impreza – nie ma powodów do zmartwień, na pewno znajdzie się sukienka do karmienia, która doskonale nada się na taką okazję. Odzież do karmienia to nie tylko wygodne bawełniane modele do noszenia w domowym zaciszu, ale też eleganckie suknie przygotowane specjalnie z myślą o mamach, które czeka wesele lub chrzest – znalezienie odpowiedniego modelu nie powinno więc nastręczać najmniejszych trudności.

Powrót do pracy nie musi się wiązać z końcem karmienia

Elegancka sukienka do karmienia to również „must have” mamy szykującej się do powrotu do pracy. Umożliwi ona szybkie nakarmienie maluszka przed wyjściem i swobodne dostawienie go do piersi, kiedy stęskniony domaga się natychmiastowej bliskości mamy po jej powrocie do domu.