Manicure hybrydowy od lat zyskuje coraz większą popularność. Kobiety decydują się na hybrydę i odchodzą od malowania paznokci klasycznymi lakierami. Wszystko za sprawą trwałości - lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach kilka tygodni, podczas gdy tradycyjny lakier odpryskuje po kilku dniach. Dowiedz się jak zrobić hybrydy krok po kroku w domowym zaciszu.

Zanim zaczniesz, przygotuj wszystkie niezbędniki

Hybrydy krok po kroku

Samodzielne nałożenie hybrydy na paznokcie nie jest skomplikowane, jednak potrzebujesz do ich wykonania kilku niezbędników. Przygotuj: lampę UV lub LED do utwardzania lakieru, płyn odtłuszczający, lakier bazowy, kolorowy lakier hybrydowy, lakier nawierzchniowy, patyczek lub kopytko, waciki, pilnik i blok polerski. Po skompletowaniu całej listy jesteś gotowa do wykonania hybrydy krok po kroku bez konieczności umawiania się na zabieg w salonie kosmetycznym.

Paznokcie hybrydowe - jak je wykonać?

Przed przystąpieniem do malowania zadbaj o skórki - za pomocą drewnianego patyczka bądź metalowego kopytka odsuń je z płytki paznokci. Kolejno nadaj pilnikiem odpowiedni kształt swoim paznokciom. Następnie zajmij się zmatowieniem płytki - użyj do tego bloku polerskiego. Przy pomocy wacika nasączonego płynem odtłuszczającym przetrzyj paznokcie. Nałóż cienką warstwę lakieru bazowego na płytkę paznokci. Utwardź w lampie UV (przez minutę) lub LED (przez 10 sekund). Nałóż warstwę lakieru na płytkę w wybranym kolorze i ponownie utwardź przy użyciu lampy. Powtarzaj ten krok do momentu osiągnięcia głębi koloru. Kiedy uznasz, że efekt jest zadowalający nałóż lakier nawierzchniowy i ponownie włóż dłoń do lampy. Ostatnim etapem jest przemycie paznokci odtłuszczaczem przy pomocy wacika. Możesz również wmasować w paznokcie i skórki oliwkę. To koniec! Hybrydy krok po kroku są gotowe.

Odpowiednie usunięcie hybrydy jest równie ważne!

Kiedy już zdecydujesz się na ściągnięcie lakieru hybrydowego ze swoich paznokci, pamiętaj, że nie wystarczy zwykły zmywacz do paznokci. Zdejmowanie lakieru hybrydowego jest kilkuetapowe. Najpierw zmatuj błyszczącą warstwę hybrydy blokiem polerskim. Następnie przykryj paznokieć wacikiem nasączonym acetonem. Palec owiń folią aluminiową. Po 10-15 minutach odwiń folię, zdejmij wacik i odsuń lakier patyczkiem lub kopytkiem. Pozostałość pozbędziesz się polerką. Podobnie jak w przypadku wykonywania hybrydy, po ściągnięciu lakieru wmasuj oliwkę, która odżywi i zregeneruje paznokcie. Jeśli wykonujesz manicure hybrydowy samodzielne pierwszy raz, bądź skupiona i precyzyjna, nie spiesz się. Z naszym instruktażem jak wykonać hybrydy krok po kroku jesteś gotowa do działania!