Osoby aktywne zazwyczaj potrzebują bardzo funkcjonalnych ubrań. Muszą być wygodne, powinny być wręcz drugą skórą. Nic tak nie przeszkadza w trakcie uprawiania sportu jak odzież, która non stop wymaga jakichś poprawek. Tu coś podciągnąć, tam coś dopiąć. To naprawdę bardzo niekomfortowe. Taka odzież powinna mieć też odpowiednio preferowany przez właściciela rodzaj kieszeni np. na odtwarzacz muzyki, którego używa w trakcie biegania, czy po prostu telefon komórkowy. Dobrze też, kiedy takie okrycie posiada specjalne wywietrzniki, dzięki którym nie zapocimy się i jednocześnie zapewnimy odpowiednią termoregulację. Czyli będzie nam jednocześnie ciepło, ale nie za ciepło. Jaki model okrycie wierzchniego wybierać, na co się zdecydować, kiedy jesteśmy na co dzień aktywni?

Okrycie idealne na każdą pogodę

Bluza polarowa męska

Wybierając okrycie wierzchnie dla aktywnego mężczyzny przede wszystkim, musimy dostosować je do rodzaju aktywności, jaki preferuje. Jeżeli na przykład lubi jeździć na rowerze i oprócz ciepła potrzebuje także zabezpieczenia przed deszczem i innymi nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi, to świetnie sprawdzą się bluzy polarowe męskie z zewnątrz pokryte nieprzemakalną warstwą. Jeżeli zdecydujemy się na model  zamkiem, warto sprawdzić, czy zamek również pokryty jest takim materiałem zabezpieczającym przed wodą. Nie ma nic gorszego nie przeciekająca przez zamek woda. Dla kolarza świetnie sprawdzą się również wszystkie bluzy polarowe męskie, które są wkładane przez głowę, najlepiej z krótkim zamkiem na piersi, który przyda się w wypadku, kiedy będzie mu za gorąco. Zawsze lepiej delikatnie rozpiąć bluzę i rozchylić kołnierzyk, niż rozpiąć się całkowicie i pędzić na rowerze z łopoczącym na wietrze ubraniem.

Ciepło i wygodnie w każdych warunkach

Natomiast jeżeli szukamy okrycia wierzchniego dla miłośnika bardziej statycznych sportów, lub po prostu czegoś co sprawdzi się zarówno w trakcie spokojnego spaceru i aktywnej rozgrywki na przykład w siatkówkę, to świetnie sprawdzą się klasyczne bluzy polarowe męskie. Jeżeli nie uprawiamy sportów ekstremalnych, to przy wyborze najważniejsze będą osobiste preferencje. Bluzy polarowe męskie mają różne kroje i modele. Istnieją klasyczne fasony, które do dzisiaj są najbardziej popularne. Długością zazwyczaj sięgają za pośladki, na dole mają ściągacze, co zapewnia dodatkowe ciepło. Najczęściej są rozpinane całkowicie, mają głębokie dwie kieszenie po obu stronach i czasem jedną na piersi. Ten model idealnie sprawdzi się na spokojny spacer po lesie, ale też będzie odpowiedni dla biegacza, czy na pieszą wycieczkę górską.