W domu, jak i w pracy. Zachowanie zasad ergonomii jest szalenie ważnym aspektem, w decydującym względzie warunkującym o wygodzie wykonywanych czynności. Nie inaczej jest w przypadku masażystów, kosmetyczek, fizjoterapeutów czy rehabilitantów. W ich przypadku posiadanie komfortowego i idealnie dopasowanego łóżka do masażu jest absolutnie najważniejsze. Pozwala w sposób właściwy przeprowadzić masaż, zapewniając zarówno sobie, jak i osobie masującej należyty poziom komfortu. Dotyczy to zarówno usług świadczonych w gabinecie, jak i w domu klienta.

Na miejscu, a może w terenie?

klient korzystający z łóżka do masażuW sytuacji, gdy zabiegi świadczone są głównie poza siedzibą salonu, wówczas najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu łóżka do masażu (https://spokoloko.net/pol_m_Lozka-do-masazu-149.html ) jest oczywiście waga oraz łatwość swobodnego składania i rozkładania. Nie bez znaczenia pozostanie także kwestia zakładania pokrowca i możliwość zakupu wózka do przenoszenia. Jeśli jednak usługi mobilne są świadczone okazjonalnie i w związku z tym poszukujemy produktu uniwersalnego – do pracy zarówno na miejscu, jak i w terenie – wówczas najlepszą propozycją będzie stół o szerszym blacie, z grubszą pianką. Dla podniesienia komfortu pracy, ważne jest, aby był wyposażony w trzecią nogę, która przyjmie na siebie obowiązek lepszej stabilizacji. Mając na względzie wygodę pacjentów, łóżko do masażu powinno charakteryzować się szerokim materacem oraz łatwością regulacji wysokości.

Zabieg a rodzaj stołu

Do wykonywania czynności z zakresu kosmetyki, np. masażu gorącymi kamieniami, relaksacyjnego czy twarzy, najważniejszym czynnikiem okazuje się wygoda osoby masowanej. Dlatego najlepszym rozwiązaniem okazuje się zakup stołu 3-segmentowego, który umożliwia swobodne ustawienie poszczególnych jego części składowych pod różnym kątem. Jeśli w gronie klientek przeważają przedstawicielki płci pięknej, wtenczas mile widziane są specjalne kształtki lub wycięcia na biust. Do wykonywania zabiegów sportowych i leczniczych, najważniejszym elementem okazuje się stabilność. Najlepszym modelem będzie oczywiście stacjonarny – z racji większej wagi. Niemniej jednak, zaopatrując się w łóżko do masażu wyposażone o dodatkową nogę stabilizującą, świadczenie usług poza siedzibą gabinetu, także będzie możliwe! Dla przedłużenia satysfakcji z zakupionego modelu, należy zwrócić szczególną uwagę, co do rodzaju zastosowanych do produkcji materiałów. To od nich w dużej mierze zależy trwałość. Porządnej klasy stoły wyróżniają się dobrym gatunkowo tworzywem. Ponadto, mają długą gwarancję, więc w razie jakichkolwiek problemów czy pojawienia się wad, świadczą naprawy. Nierzadko również oferując sprzęt zastępczy – dla zachowania ciągłości pracy.