Dobrej jakości drewno to niestety niemały wydatek, na który większość z nas niestety nie jest w stanie sobie pozwolić. Wspomnieć należy, że dla zachowania efektownego wyglądu, potrzebuje stałych czynności konserwujących i pielęgnacyjnych, co również wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Alternatywą są zatem płytki drewnopodobne, które oprócz bezpretensjonalnej trwałości i konieczności konserwowania, świetnie korespondują z tak modnym w ostatnim czasie - ogrzewaniem podłogowym. A do tego, pasują do wszystkich pomieszczeń!

Gustowny salon

Płytki drewnopodobnePokój gościnny jest miejscem, w którym z założenia, najczęściej przebywamy. Nic zatem dziwnego, że chcemy, aby był nie tylko funkcjonalnie zaprojektowany, ale również zgodny z obowiązującymi trendami. Z tego względu tak chętnie wybieramy płytki drewnopodobne https://www.banyo.pl/pol_m_Plytki-i-mozaiki_Plytki_Plytki-drewnopodobne-174.html, które nie tylko mają możliwość zastosowania ogrzewania podłogowego, ale również nie sprawią trudności w utrzymaniu czystości. Szczególnie, kiedy wśród domowników są małe dzieci lub zwierzęta. Stanowią nieodzowną propozycję do wnętrz klasycznych, minimalistycznych i skandynawskich. Co ciekawe, w sprzedaży znajdziemy płytki o różnorodnym wykończeniu. W zależności od preferencji, możemy wybrać deski imitujące starą, wysłużoną podłogę, znajdującą zastosowanie w pomieszczeniach rustykalnych, japońskich i klasycznych. Z kolei gres przypominający nieobrobione drewno znajdzie wielbicieli ceniących styl Eko i stylizacje naturalistyczne. Co więcej, popularność płytek drewnopodobnych jest tak ogromna, że nie tylko podłoga okazuje się miejscem, w której je układamy. Coraz częściej pojawiają się także na ścianach wewnętrznych, dając właścicielom ciekawe właściwości aranżacyjne.

Kuchnia i łazienka

Nie tylko salon jest miejscem, w którym płytki imitujące drewno świetnie się prezentują. Tego typu kafle mogą być doskonałym uzupełnieniem kuchni i łazienki. A zatem, tych pomieszczeń, w których króluje zwiększona wilgotność powietrza. Kupno tradycyjnych desek nie byłoby rozsądnym posunięciem, albowiem mogłoby zagrozić wypaczeniu, o grzybach i pleśni już nie wspominając. Tymczasem płytki drewnopodobne nie przyjmują wilgoci, są łatwe do utrzymania czystości, a ich bogactwo kolorystyczne i stylistyczne pozwoli na wykorzystanie w niemal każdej aranżacji.

W użytku zewnętrznym

Jako, że płytki drewnopodobne są odporne na zmieniające się temperatury, okażą się świetną alternatywą do zastosowania na zewnątrz. Dodatkowym atutem jest zwiększona odporność na ścieranie, czego nie można powiedzieć o klasycznej, drewnianej posadzce. Należy wyłącznie pamiętać, aby wybierać jedynie kafle o właściwościach antypoślizgowych i mrozoodpornych.