Wraz z brakiem czasu wynikający z aktywnym trybem życia młodych rodziców oraz podążania ich za swoją karierą, bardzo często małe dzieci umieszcza się w specjalnych dla nich miejscu – w żłobku. Żłobki dawniej, sceptycznie uważane przez rodziców, gdzie nie wszyscy zdecydowaliby się na powierzenie swojego malucha w ręce nieznanych osób. Obecnie w Poznaniu, jak i w wielu większych miastach przeżywa się bujny okres powstawania nowych to placówek dla niemowlaków. Oznacza to, że żłobki są obecnie uznawane za bardziej przyjazne niż miało to miejsce wcześniej. Dużym powodem umieszczania dzieci jest również konieczność opieki nad maluchami, której nie mogą na co dzień zapewnić rodzice, czy też członkowie pozostałej rodziny. Rodzice, którzy pragną posłać swoje maleństwa do żłobku, muszą zdecydować się na odpowiedni jego rodzaj. Publiczne, czy nie publiczne? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Żłobek prywatny lepszy?

Większy budżet, wykwalifikowana załoga opiekuńcza, możliwość usług logopedy oraz psychologa często sprawia wrażenie, że żłobki z napisem ,,niepubliczne’’ stają się znacznie atrakcyjniejsza opcją dla wielu rodziców. Oczywiście wszystkie wymienione zalety żłobka są prawdziwe, ale czy nie posiadać może ich zarówno placówka publiczna? Otóż okazuje się, że nie. Rodzice poszukują placówek prywatnych, ponieważ świadomość zapłacenia większych pieniędzy powoduje większy spokój oraz zaufanie co do opieki nad dzieckiem. Zamiast płacić wielkie pieniądze warto sprawdzić lub osobiście porozmawiać z dyrektorem żłobka o codzienności, którą oferują w swoim harmonogramie. Warto również posłuchać parę słów od rodziców, którzy wcześniej mieli doświadczenia związane z działalnością wybranego żłobka.

Żłobek publiczny

żłobek w Poznaniu

W najbliższym żłobku publicznym, znaleźć mona wielu młodych rodziców, którzy często okazują się sąsiadami z tego samego bloku, ulicy, czy też dzielnicy. Dzięki temu maluchy mogą zaznajamiać się z rówieśnikami prosto z własnego podwórka. Warto również wspomnieć, że żłobki publiczne czasem przewyższają pod każdym względem placówki prywatne, zatem nie można ich demonizować już na samym wstępie. Najważniejszym punktem dziecięcych placówek jest zapewnienie im odpowiedniej opieki. Aby jednak upewnić się, że taka możliwość jest w najbliższym publicznym żłobku należy przekonać się na własnej skórze. Rozmowa z przyszłymi opiekunami dziecka, czy też z samym dyrektorem żłobka bardzo często rozwiewa wiele wątpliwości i zmienia nasz punkt widzenia na wiele rzeczy. Znajdź żłobek w Poznaniu dla swojego dziecka.