Współcześnie dostęp do bajek dla dzieci nie tylko w telewizji, ale także przede wszystkim w Internecie jest tak naprawdę nieograniczony. W związku z tym bardzo często oglądanie bajek przez najmłodszych postrzegane jest jako kontrowersyjne. Uważa się, że dzieci powinny spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu lub też kreatywnie w domu. Oczywiście, wiele jest w tym prawdy. Wszystko zależy jednak od tego, jaki typ bajek ogląda dziecko i ile czasu dziennie przeznaczane jest na tę czynność.

Najlepsze, edukacyjne bajki dla dzieci

Psi Patrol

Zadaniem rodzica jest przede wszystkim kontrolowanie czasu oglądania bajek. Najlepiej sprawdza się ustalenie godziny, o której dziecko może obejrzeć bajkę i skrupulatne przestrzeganie tego terminu każdego dnia. Jeśli odbiegniemy choć raz od tej normy na pewno będziemy musieli ponownie zmierzyć się z wymuszaniem i naciskami ze strony pociechy. Grunt to konsekwencja. Wówczas dziecko przyzwyczaja się, że obecnie nie ma czasu na bajki i trzeba zająć się innymi aktywnościami. Jeśli dzienny czas oglądania bajek nie przekracza dwóch godzin, nie ma problemów do zmartwień. Istotne jest również to, jaki rodzaj bajek ogląda dziecko. Niestety część bajek pomimo tego, że jest emitowana na popularnych, dziecięcych stacjach telewizyjnych nie koniecznie nadaje się dla naszych pociech. Wybierzmy więc bajki odpowiednie dla naszych dzieci. Będą to głownie takie bajki, dzięki którym dziecko może się dużo nauczyć. To bajki z sympatycznymi bohaterami i przyjemne zarówno dla oka, jak i ucha. Obrazy nie powinny zmieniać się w bajce zbyt szybko. Niezaprzeczalnie jedną z takich bajek, uwielbianą zarówno przez chłopców, jak i przez dziewczynki jest z pewnością niesamowity "Psi Patrol".

Oglądanie bajek może przyczynić się do rozwoju kreatywności dziecka

Odpowiednia bajka w telewizji jest w stanie na tyle zainteresować dziecko, że maluch zaczyna po prostu uwielbiać jej bohaterów i pragnie mieć ich zawsze blisko siebie. W sklepach dla dzieci, jak https://www.humbi.pl/pol_m_Lista-kategorii_Ulubiony-Bohater_Psi-Patrol-531.html, odnaleźć można różnego typu figurki, pluszaki i nawet całe serie zabawek z na przykład z edukacyjnej serii "Psi Patrol". Marshall z wozem strażackim. Rubble z koparką. James z wozem policyjnym, Rocky z podnośnikiem, Zuma z poduszkowcem, Skye z helikopterem, czy też Everest z pługiem śnieżnym oraz Tracker z jeepem. Oto cała drużyna fantastycznych, sympatycznych piesków z bajki "Psi Patrol", które zawsze są gotowe pomagać i ratować z opresji. Uzupełnieniem wspaniałej zabawy na pewno będą także figurki dowódcy piesków Rydera oraz rozpętującego rozmaite kłopoty Burmistrza Humdingera oraz jego całej kociej załogi. Dzieci z pewnością bardzo chętnie odwzorują bajkowe przygody lub też stworzą ich nowe, jeszcze ciekawsze wersje, wykorzystując przy tym ku zdumieniu rodziców specjalistyczne słownictwo z bajki "Psi Patrol".