Wielu rodziców często zmaga się z położeniem swojego malucha spać. Dzieci często posiadają wiele pokładów energii, które nie sposób ujarzmić nawet przed samym położeniem ich spać. Jak zatem rozprawić się z małą bestią, która stanowczo odmawia położenia się do swojego dziecięcego łóżeczka? Kilka porad dla rodziców, którzy posiadają powyższy problem znajdziecie w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Wyciszenie się

Jak już wspomnieliśmy głównym powodem braku zmęczenia malucha może być jego ogromna energia, która być może w ciągu dnia nie została wykorzystana. Rodzice, którzy posiadają wyjątkowo energiczne dzieci zachęcamy do wspólnej zabawy tuż przed snem, podczas której maluchy rozładują napięcie, które być może później nie pozwala im spokojnie zasnąć. Pomimo zaangażowania dziecka podczas wielogodzinnej zabawy jego entuzjazm nie maleje, należy zastosować metodę wyciszającą. Między innymi może być to czytanie do snu, gdzie spokojnym oraz łagodnym głosem będziemy uspokajać i jednocześnie usypiać szkraba. Kolejną propozycją może być ciepła kąpiel, podczas której maluch uspokoi się oraz odstresuje. Warto zastosować naturalne olejki do kąpieli oraz olejki do skropienia poszewki czy poduszki, które swoim łagodnym aromatem będą wpływać na lepszy sen malucha.

Wygląd dziecięcego łóżeczka

Brak chęci pójścia do łóżka może być spowodowane tym, że jest to miejsce mało atrakcyjne dla naszego malca. Dzieci uwielbiają kolory oraz różnego rodzaju obrazki związane z ulubionymi bajkami, czy kreskówkami z telewizji. Dla dzieci, które nie chętnie kładą się spać w swoich dziecięcych łóżeczkach, polecamy zakupić pościel 3D, która w odpowiednim kolorze lub postacią zachęcą malucha do wskoczenia pod kołderkę. Pościel 3D warto wybrać wraz ze swoim dzieckiem, które wybierze własny wzór oraz ulubioną postać z bajki.

Rodzaj pościeli dla dziecka

Jeśli powyższe metody nadal nie pozwalają na zaśnięcie malucha bez wieczornego płaczu oraz wrzasku, zachęcamy do zakupienia specjalnego materiału pościeli. Odpowiednim rodzajem pościeli dla dzieci w każdym wieku będzie ta wykonana z bawełnianej tkaniny. Bawełna to świetny materiał, który zadba o komfort dziecka podczas snu. Być może to właśnie materiał pościeli, którym otacza się dziecko jest głównym powodem, dla którego maluch niechętnie kładzie się spać i kojarzy porę nocną za coś zbędnego. Ponadto bawełna często występuje w formie antyalergicznej, co pozwoli na całkowite bezpieczeństwo malca podczas wypoczynku.