Żywienie kotów niewychodzących

W dzisiejszych czasach posiadanie kota niewychodzącego nie jest niczym niezwykłym. Wiele kotów jest utrzymywanych w domu wcale nie wbrew sobie, ale po prostu w obliczu nieznajomości warunków na dworze. To sprawia, że są one często o wiele bezpieczniejsze, bo nie narażone na ryzyko np. spotkania z agresywnym psem, padnięcia ofiarą znęcania czy wypadku samochodowego.

kot w domuWraz z powiększaniem się liczby kotów niewychodzących pojawia się jednak prosty problem: nadwaga oraz otyłość. Te dwie skrajności dotyczące nadmierne wagi kotów niejednokrotnie prowadzą do dalszych problemów zdrowotnych w sytuacji, gdy pojawiają się np. zaburzenia pracy serca, schorzenia wątroby i trzustki spowodowane ich otłuszczeniem, a nawet groźna kocia cukrzyca.

Potrzeby kotów

Przede wszystkim w takich przypadkach istotne jest odpowiednie żywienie. Marka Royal Canin przygotowała dla kotów niewychodzących specjalną serię karm, w której znajdziemy przede wszystkim produkty z ograniczoną podażą kaloryczną. Dzięki temu będą one w mądry sposób dostarczać kotu składników odżywczych bez obciążania jego organizmu. Takie karmy Royal Canin to również sposób na bardzo wygodne dla właściciela i zbilansowane zarazem żywienie dorosłego kota niewychodzącego czy np. po zabiegu kastracji.

Nie tylko żywienie

Oczywiście, samo podawanie karmy Royal Canin dla kotów niewychodzących może być niewystarczające. Dobrą praktyką będzie bowiem dodanie do tego dawki aktywności dla kota. Można dokonać tego, kupując odpowiedni plac zabaw dla naszego mruczka albo fundując mu codzienną porcję rozrywki w towarzystwie człowieka. W takim przypadku karma Royal Canin będzie wystarczała, aby odżywić kota, a przy tym nie będzie go nadmiernie tuczyć.

A po fakcie?

Jeśli nasz kot niewychodzący już teraz cierpi z powodu nadwagi, ważne jest, aby stan ten przerwać. Podstawą jest rzecz jasna zmiana diety, najlepiej na pożywienie suche z serii light marki Royal Canin. Taka karma jest zbilansowana w taki sposób, aby pomóc zwierzęciu w zrzuceniu nadmiaru wagi bez jednoczesnego powodowania u niego nadmiernego poczucia głodu. Więcej informacji o karmie tej marki można znaleźć na stronie: http://zooart.com.pl/firm-pol-1331638210-Royal-Canin-bytowka.html.