Lecznicza moc wody utlenionej

Woda utleniona kojarzy się przede wszystkim z dzieciństwem, kiedy to mama odkażała nią skaleczenia. Okazuje się jednak, że ten cenny środek ma dużo szersze zastosowanie, także w lecznictwie.

Woda utleniona to trzyprocentowy roztwór wodny nadtlenku wodoru. Roztwór wykazuje działanie bakteriobójcze, wybielające, odkażające i odnawiające. Długa lista zalet sprawia, że woda utleniona jest stosowana nie tylko do dezynfekcji ran.

 

Na ból gardła

Płukanie gardła za pomocą wody utlenionej to skuteczny sposób na pozbycie się uporczywego bólu. Nie można jednak wykorzystywać roztworu, ale wykonać jego mieszankę z wodą (ok. łyżeczka na szklankę zwykłej wody przegotowanej). Płukankę należy stosować kilka razy dziennie.

 

Choroby przyzębia
Podobną miksturę możesz wykonać w przypadku różnego rodzaju chorób jamy ustnej i przyzębia. Woda utleniona okazuje się także skutecznym panaceum na stany zapalne kieszonek dziąseł.
Zapach z ust
Jadłeś cebule lub czosnek, a niedługo masz spotkanie? Nie ma problemu – płukanka pomoże pozbyć się przykrego zapachu z ust. Roztwór jest także skuteczny jako zamiennik klasycznego płynu do płukania ust po myciu zębów.

 

Na katar
Żele i spraye do nosa, które znajdziemy w aptece są skuteczne, ale mają poważną wadę – potrafią uzależnić i na dłuższą metę pogłębić nasz problem zdrowotny. Nie są też przydatne w przypadku przewlekłych chorób zatokowych. Na ratunek przychodzi woda utleniona, którą należy zmieszać z solą fizjologiczną (7 kropel na 5 ml soli). Tak przygotowany roztwór należy wkropić do nosa uzywając pipetki. Wodę utleniona można wprowadzić także za pomocą inhalacji – w tym celu musisz zmieszać roztwór z wrzącą wodą lub skorzystać ze specjalnego inhalatora.

 

Na trądzik
Trądzik młodzieńczy jest wynikiem dojrzewania i nadprodukcji sebum, które jest świetną pożywką dla bytujących na skórze bakterii. Można się ich pozbyć przemywając skórę rozcieńczona woda utlenioną. Jest to specyfik na tyle skuteczny, że pomoże się uporać z problemem drobnoustrojów. Trzeba jednak pamiętać, że nie zlikwiduje problemu nadczynności gruczołów.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

  1 komentarz dotyczący “Lecznicza moc wody utlenionej

  1. emil
    23 kwietnia 2017 o 19:52

    Pomysły super, przydadzą się jak będę biwakować w wakacje. Tylko trzeba pamiętać, żeby nie połykać wody utlenionej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*