Wielu z nas każdego dnia rano oraz w późniejszych godzinach wspomaga się filiżanką lub dwiema mocnej kawy, by przetrwać dzień i móc wywiązać się z licznych obowiązków. Jednak szybkie tempo życia oraz zalewanie się kofeiną potrafi w niedługim czasie mścić się na organizmie. Alternatywą, która przynosi zastrzyk potrzebnej energii oraz wiele pobocznych plusów dla zdrowia jest zielona herbata.

Matcha – łatwość parzenia, pełnia smaku

Herbata Matcha

to sproszkowana zielona japońska herbata, której walory smakowe oraz właściwości zdrowotne są cenione przez tysiące osób na całym świecie. Herbata Matcha jest bogatym źródłem antyoksydantów, które niwelują ryzyko wystąpienia chorób krążenia oraz zapobiegają rozwojowi różnorodnych nowotworów. Sproszkowana zielona herbata Matcha bardzo łatwo się parzy, wystarczy trochę praktyki i podstawowy zestaw. Sama „ceremonia” parzenia jest nowym doświadczeniem, które może przynieść ten moment zasłużonego odpoczynku w codziennym zabieganiu i oczywiście filiżankę wybornej herbaty. Zielona herbata Matcha jest częstym dodatkiem do różnorodnych diet, również specjalistycznych. Stymuluje ona metabolizm wspomagając odchudzanie. Jeśli zależy nam na zrzuceniu kilku zalegających kilogramów oraz ogólnym poprawieniu pracy swojego organizmu to zielona herbata Matcha będzie wyborem, którego szybko sobie pogratulujemy.

Jedna z najzdrowszych

Herbata Matcha zalicza się do jednych z najzdrowszych gatunków zielonych herbat. Nie jest to zwykła zielona herbata, którą zdejmie się z półki w lokalnym markecie. Sproszkowana herbata dostarcza do organizmu więcej antyoksydantów niż tradycyjnie zaparzone liście. Powód jest prosty wywar „wyciąga” z liści tylko część substancji korzystnych dla organizmu, zalana sproszkowana herbata daje więcej. Jak było mówione wcześniej herbata Matcha jest doskonałą alternatywą dla filiżanek kawy, które wlewamy w siebie codziennie w dużych ilościach. Filiżanka herbaty Matcha dostarcza do organizmu porównywalną ilość kofeiny co kawa, jednak energia uwalniana jest stopniowo. Dzięki temu unikamy nagłego spadku lub „kofeinowego” zjazdu, który pozostawia nas bez sił po dość krótkim czasie od wypicia ostatniej filiżanki. Matcha nie tylko dodaje energii, ale również odpręża, uspokaja, zmniejsza stres oraz zwiększa koncentrację. Zwykła kawa z kolei potrafi w krótkim czasie naładować nas energią to tego stopnia, że chodzimy bardzo „nakręceni” i nie możemy na niczym się skupić. Wybierając zieloną herbatę, jako alternatywę dla codziennej kawy lub zwykłej czarnej herbaty inwestujemy w swoje lepsze samopoczucie, które będzie przekładać się na wydajniejszą pracę oraz efektywniejszy odpoczynek.