Przydatne meble oraz zabawki dla dziecka po ukończeniu 1 roku życia

Wraz ze wzrostem naszego malucha powinniśmy stale odpowiednio dopasowywać otoczenie, niezbędne do bezpiecznego oraz zdrowego rozwoju dziecka. Często w naszym domu pojawiają się specjalne meble oraz akcesoria dziecięce, dzięki którym funkcjonowanie oraz rozwój dziecka staje się o wiele łatwiejszy. Aby wiedzieć jakie wydatki czekają młodych rodziców po ukończeniu 1 roku życia ich dziecka, warto przeczytać dzisiejszy wpis, który przygotowaliśmy właśnie dla Was. W tym artykule poznacie kilka przydatnych dodatków, które warto posiadać w swoim domu, w momencie gdy po pokojach krzątają się mali lokatorzy.

Nauka chodzenia - chodzik

Twoje dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, a pomimo upadków nie rezygnuje z dalszej nauki chodzenia? Dobrym pomysłem na przyzwyczajenie dziecka do pozycji pionowej jest zakup specjalnego dziecięcego chodzika. W sklepie znaleźć można kilka rodzajów pojazdu na kółkach, który rodzice wybierają indywidualnie dla wielkości swojego domu. Wydatek na tego rodzaju dziecięcy pojazd pozwoli na przywyknięcie dziecka do stąpania po podłodze, co pozwoli przekonać nawet największych uparciuchów. Dla mniejszych powierzchni mieszkań, czy też domów rodzinnych sprawdzą się samochody na kółkach ze specjalnymi głębszymi siodełkami, tak aby maluch odpychając się nogami mógł stabilnie podróżować po pokojach.

krzesełko do karmieniaNauka jedzenia – krzesełko do karmienia

Jak podaje WHO dziecko do 6 miesiąca życia powinno spożywać głównie mleko matki. Jak się okazuje nie sprawdza się to we wszystkich przypadkach, ponieważ każdy organizm jest inny i czasem potrzebuje odmiennych składników odżywczych, nie tylko z mleka. W momencie, gdy u naszego maluszka zaczynają pojawiać się pierwsze ząbki, możemy powoli zdecydować się na zmianę podawanego pożywienia. Aby ułatwić naukę, a później stworzyć odpowiednie miejsce do spożywania posiłków przez malucha, warto zdecydować się na zakup krzesełka do karmienia, które będziemy mogli postawić w dowolnym pomieszczeniu w naszym domu. Krzesełka do karmienia umożliwią dziecku zajęcie pozycji siedzącej, bez możliwości odchylenia się na boki, czy upadku na plecy.

Dodatki mieszkalne bezpieczne dla dziecka

Dywan antypoślizgowy to propozycja dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie nagich podłóg. Podczas zwiedzania domu przez najmniejszych lokatorów, tradycyjny dywan może stać się niebezpieczną przeszkodą na ich drodze. Dla domów wielopiętrowych warto zdecydować się również na zakup bramki, czy tak zwanej furtki, która nie pozwoli na wtargnięcie na schody małych mieszkańców.