Jeśli właśnie zastawiasz się, jakie zabawki dla dziewczynek należą do tych, które najczęściej wybierane są przez ich rodziców, poniżej znajdziesz zestaw trzech kategorii takich produktów. Są to lalki, zabawki umożliwiające zabawę w dom, gotowanie lub sklep oraz klocki. Oczywiście każda z powyżej wymienionych kategorii zabawek jest niezwykle rozbudowana i obejmuje tysiące różnorodnych ich wersji. Dzięki temu łatwiej dostosować wybór konkretnego modelu zabawki do wieku dziecka, jego szczególnych zainteresowań oraz możliwości finansowych jego rodziców, dziadków czy innych osób, które chcą kupić dziecku prezent.

Lalki

lalki dla dziewczynek

To niezwykle rozbudowana kategoria zabawek dla dziewczynek, w której mieszczą się zarówno szmaciane lalki dla najmłodszych dzieci, jak i pięknie ubrane lalki Barbie lub inne markowe lalki dedykowane dziewczynkom w nieco starszym wieku. Wśród tej kategorii zabawek znaleźć można lalki w wielu różnych seriach tematycznych, co pozwala spełnić oczekiwania dziewczynek o bardziej skonkretyzowanych zainteresowaniach. Wybór lalek określonego typu to także możliwość tworzenia kolekcji i w ten sposób wciągnięcia do zabawy lalkami również starszych osób, na przykład rodziców dziecka.

Zabawa w dom, kuchnię, sklep

W tej kategorii znajdziemy m.in. takie zabawki dla dziewczynek jak dziecięce wersje kuchni z piecykiem, z zestawem kuchennych akcesoriów, garnków i naczyń, zminiaturyzowane wersje elektronicznych kas sklepowych z wagą, z zestawem pięknie odwzorowanych warzyw, owoców i innych produktów codziennego użytku oraz co ważne w takiej zabawie, z pakietem zabawkowych pieniędzy czy zabawkowe modele klasycznych sprzętów domowych tj. odkurzacze, żelazka, pralki i inne. Zabawa w dom lub sklep to jeden z popularnych motywów dziecięcych zabaw i jeśli wiemy, że dziecko lubi takie zabawy, zakup tego typu zabawki dla dziewczynki z pewnością sprawi jej mnóstwo frajdy.

Klocki

To uniwersalne zabawki dla dziewczynek i chłopców. Jeśli jednak szukamy specjalnego zestawu klocków dedykowane przede wszystkim dziewczynkom, dziś nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego zestawu. Nawet najwięksi i najpopularniejsi producenci klocków mają dziś w swojej ofercie specjalne zestawy klocków dla dziewczynek w różnym wieku. Przykładem mogą być klocki Lego z serii Friends lub Disney Princess.