Jeśli marzysz o efektownie wyglądającym ogrodzie, zainwestuj w doniczki ozdobne, które pozwolą udekorować całą przestrzeń ogrodu, łącznie z podjazdem, ogrodowymi alejkami czy tarasem bezpośrednio przylegającym do domu. W sprzedaży znajdziesz co najmniej kilka różnych rodzajów takich doniczek, my pomożemy wybrać Ci te najlepsze – najlepiej sprawdzające się w konkretnych okolicznościach.

Rodzaje dekoracji ogrodowych

doniczki ozdobneBetonowe rzeźby ogrodowe – tego typu dekoracje często wyposażone są w specjalne misy, które mogą pełnić funkcję ozdobnej doniczki. Rzeźby najczęściej ustawia się przy ścieżkach i alejkach ogrodowych, w widocznym miejscu. Jeśli decydujesz się na zakup dużej rzeźby betonowej pamiętaj, by wygospodarować dla niej odpowiednio dużą przestrzeń w swoim ogrodzie.

Gazony (donice betonowe lub z keramzytobetonu) – popularnym sposobem wykonania dekoracji z tego typu donic ozdobnych, jest ich ustawienie jedna na drugiej w ten sposób, by część każdej donicy pozostawała odsłonięta. Przy wykorzystaniu tego typu donic można tworzyć zielone – kwieciste skarpy i murki. Gazony sprawdzą się w większych ogrodach, zwłaszcza tam, gdzie teren jest nierówny i gdzie zachodzi konieczność dodatkowego wzmacniania skarp.

Duże donice drewniane – to idealny wybór dla kogoś, kto uprawia rośliny ciepłolubne i w czasie letnich upałów chętnie eksponuje je w swoim ogrodzie. Dzięki dużej pojemności i wzmocnionej konstrukcji (specjalne metalowe obręcze) takie dębowe doniczki ozdobne są niezwykle trwałe i odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Poza tym można używać ich zarówno w ogrodzie, jak i w domu.

Drewniane skrzynki – do specjalny rodzaj donic przeznaczonych do ustawiania wzdłuż podjazdów czy podwieszania na płotach lub balustradach. Jeśli nasadzisz w nich wiele roślin kwitnących, stworzą kwiecistą zasłonę, osłaniająca fragment wyznaczonej przestrzeni.

Doniczki ceramiczne – to najbardziej charakterystyczne doniczki ozdobne, które można spotkać zarówno we wnętrzach naszych mieszkań, jak i w ogrodach. Jeśli szukasz takich doniczek do ogrodu, wybieraj modele wysokie, bardziej pojemne, obowiązkowo z otworami odpływowymi, koniecznymi do odprowadzania nadmiaru wody deszczowej.