Kobiety w sposób szczególny dbają o swój wygląd. W tym celu regularnie się malują, a także decydują się na operacje plastyczne, które nie należą do najbezpieczniejszych. Alternatywnym rozwiązaniem wydaje się być medycyna estetyczna, która w żaden sposób nam nie zagraża. Czym dokładnie jest botoks? W jaki sposób działa? Jak wygląda zabieg? Czy jest bezpieczny? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Czym jest botoks?

Botoks to bardzo popularny lek, który zmniejsza napięcie mięśni. Rozpowszechniony jest w medycynie estetycznej. To jedna z najsilniejszych naturalnych trucizn, jednakże w niskich dawkach jest całkowicie bezpieczna i przynosi wiele pozytywnych efektów. Co ciekawe, w ostatnich czasach stosowana jest także do uniesienia kącików ust, które mają tendencje do opadania. Skutecznie poradzi sobie z "pomarańczową skórką", a także ze zmniejszeniem zmarszczek na dekolcie i szyi.

Jak działa botoks?

Działanie botoksu wbrew pozorom nie jest skomplikowane, zapewne dlatego tyle osób decyduje się na ten zabieg. Skutecznie blokuje on przewodzenie impulsów nerwowych. Mamy do czynienia z działaniem, które paraliżuje mięśnie, gdyż tracą one zdolność do kurczenia się. To właśnie dzięki temu skóra nie marszczy się i rozluźnia się. Warto oczywiście wspomnieć o tym, że tylko fragmenty skóry zostają unieruchomione, dlatego całość wygląda atrakcyjnie i naturalnie. Chwilę po zabiegu może powstać siniak, który powinien dość szybko zniknąć. Efekt zabiegu widoczny jest po około 3 dniach.

Wszystko, co musisz wiedzieć o botoksieJak wygląda zabieg botoksu?

Przed zabiegiem konieczne jest odtłuszczenie skóry i jej dezynfekcja. Skórę schładza się lodem. Zabieg jest właściwie bezbolesny, przypomina co najwyżej ugryzienie komara. Trwa od kilku do kilkunastu minut. Nakłuwa się skórę, tym samym wstrzykując botoks. Po całym zabiegu schładza się skórę i smaruje specjalnym kremem, który chroni ją przed siniakami. Po wszystkim należy także przestrzegać pewnych zasad. Przez 3 godziny zakazuje się dotykania i masowania twarzy. Nie zaleca się także schylania i kładzenia na łóżko, gdyż może dojść do przemieszczenia się botoksu.

Czy botoks jest bezpieczny?

Zabieg botoksu jest całkowicie bezpieczny. Warto jednak wybrać odpowiednią klinikę. Musimy mieć pewność, że pracują tam profesjonaliści, a w gabinecie panują sterylne warunki, aby nie doszło do zakażenia. Botoks nie wchłania się do organizmu, a po kilku miesiącach nie ma po nim żadnego znaku. Warto jednak pamiętać, że jest to silna substancja, która powinna być wykorzystywana tylko zgodnie z przeznaczeniem.