Dywany z wełny cieszą się sporym uznaniem na rynku z tego względu, że prezentują się bardzo atrakcyjnie w każdym wnętrzu. Poza tym mają szereg innych zalet. Dlaczego warto postawić na tego typu dywany? Czym cechują się te dodatki do wnętrz?

Zalety dywanu z wełny

Dywany wykonane z wełny odznaczają się naturalną wilgocią, co jest szczególnie przydatne w domach, w których mamy do czynienia z suchym powietrzem. Co ciekawe, dywan tego rodzaju w okresie wzmożonej wilgotności pochłania ją, natomiast kiedy znowu robi się sucho, oddaje wilgoć do powietrza. Wełniany dywan stanowi zatem naturalny stabilizator poziomu wilgotności powietrza w domu. Dodatkowo dywan tego typu jest antyelektrostatyczny, dlatego cechuje się przyjemnością podczas codziennego użytkowania.

Naturalny dywan wełniany

Wełna jest bardzo dobrym termoizolatorem, dlatego sprawdzi się na posadzkach kamiennych oraz wszędzie tam, gdzie nie ma podłogowego ogrzewania. Dywany z wełny są niezwykle sprężyste oraz wytrzymałe – nawet podczas przestawiania mebli runo nie ulega odkształceniom. Dodatkowo, dywany wełniane bazują na całkowitej naturalności, co jest ogromnym atutem. Dla wielu osób ochrona środowiska to ważny element życia, dlatego produkty tego typu są doskonałym odzwierciedleniem wyrobów przyjaznych dla środowiska naturalnego.

Jakie zalety mają dywany z wełny?Urozmaicenie wnętrza

Nie od dziś wiadomo, że dywany z wełny pełnią w domu głównie funkcję dekoracyjną. Powinny zatem cieszyć oko, a tym samym dawać przyjemność podczas użytkowania. Podczas wyboru dywanu z wełny zwróćmy uwagę na to, aby dobrze dopasował się do wystroju całego wnętrza. Dawniej wełniane dywany były symbolem luksusu, aktualnie cieszą się na rynku sporym uznaniem. Tkane są ręcznie i maszynowo, wykorzystując trwałą i przyjemną wełnę owczą nadającą elegancji w całym domu. Oczywiście na rynku znajdziemy także tańsze dywany z tworzywa sztucznego (np. z poliestru, akrylu, polipropylenu), jednakże coraz chętniej wraca się do tradycyjnych i ekologicznych rozwiązań.
Doskonała jakość wełnianego dywanu zazwyczaj wiąże się z dosyć wysoką ceną, jednakże dywany z wełny to inwestycja, która posłuży nam przez wiele lat. Podczas zakupu dywanu z wełny zwróćmy uwagę na to, czy posiada on międzynarodowy certyfikat jakości, stanowiący gwarancję najlepszego wyboru. Dzięki temu zyskamy pewność, że dywan wykonano w stu procentach z najlepszej jakościowo wełny. W salonie bardzo ładnie zaprezentuje się prosty dywan wełniany z modnym splotem lub uniwersalnym wzorem. Producenci często oferują także produkty z domieszką wiskozy, co pozwala nabrać sprężystości i połysku.