Szukając eleganckiego mebla wypoczynkowego, który jednocześnie będzie pełnił funkcję mebla sypialnego, możesz wybierać pomiędzy różnymi rodzajami wersalek, kanap i sof rozkładanych. Wybierając tego typu mebel, coraz częściej możesz decydować, czy interesuje Cię wersja takiego mebla z bokami, czy bez boków. W pierwszym przypadku zwykle otrzymasz mebel o nieco większej długości. W drugim przypadku będzie to mebel znacznie krótszy i mniej dekoracyjny. Kiedy zatem decydować się na wersalkę z bokami, a kiedy wybrać model, który takich dodatkowych boków będzie pozbawiony?

Zalety wersalek z bokami

wersalkaW sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów wersalek z bokami drewnianymi lub tapicerowanymi. Boki są zwykle przykręcane do wersalki, co ułatwia wniesienie mebla do mieszkania – wersalki z bokami są zwykle dłuższe od modeli pozbawionych boków. Zdarzają się jednak modele wersalek, w których boki stanowią integralną, nieodłączną część takiego mebla. Są to na ogół dłuższe i masywniejsze meble o dużych walorach dekoracyjnych. Na stronie https://klawe-meble.pl/43-wersalki prezentowane są zarówno wersalki z bokami drewnianymi, jak i tapicerowanymi, przykręcanymi do głównej konstrukcji wersalki. Zaletą boków jest optyczne wydłużenie mebla i podkreślenie jego dekoracyjnego charakteru. Poza tym boki stanowią dobre oparcie przy wstawaniu z wersalki, zapewniają również podparcie dla poduszki, gdy rozłożona wersalka pełni funkcję łóżka. Dzięki bokom poduszka i pościel nie będzie zsuwała się na podłogę.

Zalety wersalek bez boków

Ten rodzaj wersalek to doskonały wybór dla pomieszczeń o małym metrażu. Brak dodatkowych boków sprawia, że wersalka staje się krótsza, a przez to do jej ustawienia nie potrzeba zbyt dużo miejsca. Taką wersalkę można wstawić pomiędzy meble lub dosunąć do niej stół – wstawianie od stołu z takiej wersalki jest łatwiejsze, ponieważ zakresu naszego ruchu nie ograniczają boki wersalki. Wersalki bez boków są nieco mniej dekoracyjne, dlatego często wybiera się je do mieszkań urządzonych w minimalistyczny sposób. Ten rodzaj wersalek chętnie wybierają również młodzi ludzi, w związku z czym często widuje się je w pokojach dziecięcych i młodzieżowych.