Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdemu da się dogodzić. Ktoś może oddawać hołd ku nowoczesności, ktoś inny wręcz przeciwnie-woli otaczać się starymi, zniszczonymi przedmiotami. W dzisiejszym artykule będzie mowa o domowych oświetleniach, które przygotowaliśmy zarówno dla obojga stron, gdzie propozycje będą dla wystroju nowoczesnych, jak i staromodnych, industrialnych wnętrz. Serdecznie zapraszamy do przeczytania naszych pomysłów odnośnie wyboru lamp, zgodnie ze stylem domowych pomieszczeń. Z pewnością znajdziesz tu kilka inspiracji, które wykorzystasz we własnym domowym zaciszu.

Domowa nowoczesność

lampy eglo

Styl nowoczesny cechuje prostota, minimalizm oraz klasyczne barwy jak czerń, biel czy szarość. Wielkość pomieszczeń sprawia, że pokoje są przestrzenne oraz bardzo jasne. Meble zazwyczaj interesują oryginalnymi kształtami oraz wzorami, które są stworzone z materiałów, jak szkło, kamień, stal oraz drewno egzotyczne. Za to cegła oraz beton królują na ścianach oraz podłogach.

Lampy nowoczesne

Dla nowoczesnego stylu pokoi potrzebne są odpowiednie lampy, które będą się komponować wraz z modernistycznym charakterem. Światło ociepli surowy charakter wnętrz oraz dobrze rozmieszczone lampy będą równomiernie rozprowadzać światło po pokojach. Będąc zwolennikami nowoczesnego stylu powinniśmy zakupić lampy nowoczesne, jak lampy eglo, LED-owe, reflektorki, halogeny, czy lampy designerskie. Wszystkie z wyjątkiem lampy designerskiej charakteryzują się prostą formą, najczęściej wykonane z metalu. Natomiast lampa designerska to bogato zdobiona lampa, która zachwyca niebanalnym kształtem oraz tworzywem, z którego została wykonana.

Lampy industrialne – wiejska sielanka

To zazwyczaj przytulne pomieszczenia, w których dominuje ciepły odcień drewna. Często pojawia się również kominek wraz ze staromodnymi meblami. Do takich wnętrz nadadzą się lampy industrialne, czyli staromodny styl w nowoczesnym wydaniu. Są to lampy tworzone na wzór dawnych, wiejskich pomieszczeń, które wnoszą ciepły oraz domowy klimat.