Kosiarka to podstawowe wyposażenia każdego ogrodnika, który dba o to, by ogród był estetycznym miejscem wypoczynku i rekreacji całej rodziny. Bez względu jednak na to, czy kosiarka jest przez nas używana raz na jakiś czas czy, często, warto zainwestować w taki sprzęt, który spełni nasze wszystkie oczekiwania, a dodatkowo będziemy mogli cieszyć się nim przez wiele lat.

Kosiarki akumulatorowe - dlaczego warto?

W jakie marki kosiarek akumulatorowych warto inwestować?Kosiarki akumulatorowe są bardzo funkcjonalnym rodzajem kosiarek elektrycznych przeznaczonych na większe obszary bądź takie, w którym dostęp do źródła prądu jest utrudniony. Klasyczne kosiarki elektryczne ograniczają nas w kwestii wygody użytkowania, a także w zakresie koszenia. Główną przyczyną tych problemów jest kabel, który plącze nam się pod nogami i niejednokrotnie utrudnia radość z koszenia. Dlatego właśnie kosiarka akumulatorowa jest lepszym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na wygodzie koszenia. Akumulator w dobrej kosiarce jest w stanie pracować przez dłuższy czas, a okres ładowania został przez producentów skrócony do niezbędnego minimum. Warto więc przyjrzeć się najpopularniejszym markom kosiarek akumulatorowych.

Ergonomiczne kosiarki Stiga

Kosiarki akumulatorowe tego producenta gwarantują bardzo cichą pracę przy minimalnym wysiłku osoby prowadzącej urządzenie. Tego typu kosiarki posiadają napęd, który dodatkowo wspomaga proces koszenia na nierównym terenie. Sama budowa urządzeń jest bardzo ergonomiczna i łatwa w obsłudze bez względu na to, czy jest używana przez osobę początkującą, czy wytrawnego ogrodnika. Każdy model posiada regulację wysokości trawnika, co pozwoli nam na dostosowanie wyglądu ogrodu do naszych oczekiwań.

Stihl – dla wymagających

Kosiarki marki STIHL to urządzenia dla wymagających ogrodników, dla których jakość koszenia ma być zawsze najwyższa. Kosiarki umożliwiają stosowanie różnych rodzajów akumulatorowych, co pozwala na znaczną swobodę w wyborze akumulatora o odpowiedniej mocy do specyfiki naszej pracy. Nóż tnący w kosiarkach marki STIHL jest idealnie wyprofilowany, dzięki czemu akumulator oszczędza energię, normalnie zużywaną na opór powietrza.

Honda, czyli nowoczesna technologia

Kosiarka akumulatorowa marki Honda to doskonałe urządzenie wyposażone w innowacyjny system MicroCut. Dzięki wprowadzonej technologii trawa jest kilkakrotnie cięta. Innowacja ta pozwala na znacznie większą wydajność wypełniania kosza na trawę niż w przypadku standardowych kosiarek. Urządzenia marki Honda są ponadto wyposażone w 6-stopniową regulację wysokości cięcia trawy, co sprawia, iż nasza trawa będzie dostosowana do naszych oczekiwań.