Ślub jest jedynym z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka – to początek oficjalnej wspólnej drogi, która najczęściej rozpoczyna się wystawnym weselem. Mówi się, że ślub jest dla młodych, a wesele dla gości. Warto więc podziękować im za przybycie. Wystarczy drobny upominek, który będzie nawiązywał do uroczystości. Jednak tutaj ograniczeniem jest jedynie gust i wyobraźnia państwa młodych.

Jak powiedzieć „dziękuję”?

Jak podziękować gościom za obecność na ślubie?Najczęściej na wesele zapraszana jest rodzina i przyjaciele. Zaproszenie otrzymują osoby, z którymi para młoda chce dzielić jeden z piękniejszych momentów w swoim życiu. Dlatego miłym gestem jest wyrażenie podziękowań dla przybyłych za to, że mieli ochotę wspólnie celebrować ten moment. Jednym z popularniejszych sposobów jest podziękowanie dla gości w postaci słodyczy. Mogą to być ładnie zapakowane czekoladki, ciasteczka z wróżbą lub bakalie. Sposób pakowania najlepiej dobrać do ślubnych dekoracji żeby całość była spójna. Mała karteczka z odręcznym napisem „dziękujemy, że byliście dziś z nami” będzie drobnostką, dzięki której goście poczują się docenieni. Słodycze mogą być zapakowane klasycznie w celofan przewiązany tasiemką, zdobne pudełka lub wręcz przeciwnie – w wymyślne opakowania o przeróżnych kształtach. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i koncepcja państwa młodych. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest wręczenie lizaków z naklejonymi na folii imionami gości.

Jeśli nie słodycze to co?

Słodycze są niewymagającym i drobnym upominkiem. Nie trzeba się jednak ograniczać do jedzenia. Innymi, ciekawymi rozwiązaniami są:
-magnesy
-przypinki
-zawieszki
-buteleczki z nalewką domowej roboty
-mini słoiczki z motywem roślinnym

Zarówno wielkość jak i forma podziękowania dla gości zależy wyłącznie od organizatorów wesela. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o rodzaju podziękowań, warto sprawdzić ceny na rynku dodatków ślubnych. Większość z wymienionych elementów powinna być dostępna w hurtowni ślubnej. Dobrze również sprawdzić własne zasoby – jeśli w rodzinie jest ogrodnik, stolarz lub szklarz – ręcznie robiony drobiazg może być jeszcze tańszy.

Dlaczego warto dziękować?

Podziękowania dla gości to niepozorny, ale istotny element każdego większego przyjęcia. To drobiazg, który sprawia, że przyjęcie zakończy się miłym akcentem. Najczęściej na weselach komentowane są takie elementy jak sukienka panny młodej, jedzenie, muzyka oraz właśnie dekoracje. Dlatego drobiazg w podzięce jest tak ważnym elementem każdego ślubu. Przy dużej ilości gości ciężko o personalizowanie prezentów, ale można przygotować coś co oddaje wartości albo usposobienie młodej pary. Upominek na zakończenie wesela to wisienka na torcie.