Kuny to zwierzęta żyjące głównie w nocy, żywią się myszami, szczurami oraz małymi ptakami. Kuny zazwyczaj pojawiają się na poddaszach domów jednorodzinnych oraz na strychu, są to dla nich idealne miejsca.

Niechciany domownik

pastuch elektryczny na kuny

Gryzonie te przegryzają kable, instalacje, deski oraz robią tunele w ociepleniach. Takie ubytki mogą dużo kosztować właścicieli, zwłaszcza jeśli zauważą nowego lokatora zbyt późno, dlatego warto zapobiegać. Kuny bardzo często tworzą sobie gniazda pod samym dachem i uprzykrzają życie domowników. Jedna zadomowiona kuna może przyprowadzić ze sobą kilka kolejnych, 6 zwierzątek może doszczętnie zniszczyć poddasze. Oprócz zniszczeń kuny pozostawiają po sobie odchody o silnym i nieprzyjemnym zapachu. Jest kilka sposobów na pozbycie się niechcianych domowników. Jednym z nich są odstraszacze ultradźwiękowe i zapachowe, jednak nie zawsze one działają wystarczająco silnie. Sprawdzą się szczególnie w przypadku młodych zwierząt. Po nieudanych próbach warto sięgnąć po inne narzędzie walki, aby uniknąć problemów z kunami.

Jak pozbyć się kuny z domu?

Jeżeli wszystkie wypróbowane wcześniej sposoby walki z kunami zawodzą, warto zaopatrzyć się w elektrycznego pastucha na kuny. Jest to nowoczesne urządzenie, które nie wyrządzi zwierzęciu żadnej krzywdy. Zwierzę podczas wdrapywania się na budynek lub płot dozna lekko bolesnego uczucia w wyniku kontaktu z pastuchem i zrezygnuje z dalszej walki. Uczucie to jednak po chwili minie, a kuna na pewno wróci do swojego wcześniejszego miejsca pobytu. Pastuch elektryczny na kuny to urządzenie, które bardzo dobrze zabezpiecza dom przed gryzoniami. Jest przeznaczony zarówno do domów jednorodzinnych jak i innych budynków użytkowych. Kuny po jednym kontakcie z pastuchem już nigdy nie spróbują ponownie dotrzeć do domu, zapamiętają bolesną sytuację. Pastuch najczęściej montowany jest na rynnach, bezpośrednio pod dachem, co zapewnia pełną skuteczność. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w zestawach znajduje się także przewód o podwójnej izolacji, aby uniknąć nawet najmniejszego porażenia prądem. Urządzenie to jednak jest podłączone pod prąd i wymaga odpowiedniego zamontowania. Na rynku istnieje wiele pastuchów na kuny, które dobrze radzą sobie z swoim zadaniem. Warto jednak zorientować się w cenach i jakości urządzeń. Podczas montażu bardzo ważna jest odległość między liniami, aby nie dotykały się one w żadnym miejscu. Urządzenie pobiera prąd z zasilacza sieciowego, moc pastucha jest uzależniona od modelu urządzenia i sami możemy ją wybrać. Artykuł powstał we współpracy z https://panfarmerek.pl/pol_m_Pastuchy-ogrodzenia-elektryczne_Pastuchy-gotowe-zestawy-ogrodzeniowe_Pastuchy-przeciw-wydrom-364.html