Zapachy odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. Spotykamy je na każdym kroku i bardzo często na ich podstawie podejmujemy różne decyzje, przybieramy różne postawy, czy odczuwamy konkretne emocje. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób stara się zwracać na zapachy większą uwagę. Z reguły zaczynamy od siebie i zapachu własnego, kupując różnego rodzaju dezodoranty i perfumy, ale nie możemy przecież zapomnieć o zapachu naszego otoczenia. Pomimo tego, że na to, jak pachnie w parku, czy na ulicy bezpośredniego wpływu nie mamy, tak w miejscu pracy czy odpoczynku możemy sobie zapewnić dokładnie takie nuty zapachowe i aromaty, jakie lubimy - tworząc tym samym wyjątkową, przyjemną atmosferę.

Woski zapachowe - idealny wybór na początek

woski zapachowe

Ze względu na to, iż świeca może pachnieć inaczej w sklepie, a inaczej po rozpaleniu może się okazać, że pierwotnie wybrany zapach wcale nie odpowiada naszym oczekiwaniom. Co wtedy? No jeżeli rozpaliliśmy już świecę, to raczej ciężko będzie ją zwrócić, pozostaje wypalić ją do końca i następnym razem wybrać zapach inaczej. Innym, dla wielu lepszym rozwiązaniem jest wybór wosków zapachowych, czyli najmniejszej formy świecy. Takie woski zapachowe to dosłownie miniatura dużej świecy, która starcza na maksymalnie kilka godzin, ale jednocześnie kosztuje znacznie mniej niż swój duży odpowiednik, co daje nam możliwość zakupu kilku różnych wariantów w celu przetestowania i wyboru ulubionego. Oczywiście woski zapachowe nie prezentują się tak okazale, jak duże świece w szklanych słojach, ale i to można zmienić kupując stylowy kominek do wosku. Jest to tani gadżet, który z jednej strony poprawia równomierne spalanie wosku, a z drugiej zamieni go w stylowy dodatek do wnętrza.

Świece zapachowe - podstawowa broń w walce o piękny zapach!

Gdy mówimy o zapachach, a konkretniej o rozprowadzaniu ich w pomieszczeniach to pierwsze, co przyjdzie nam do głowy to jakiegoś rodzaju odświeżacz lub właśnie świeca zapachowa. W przypadku pierwszego rozwiązania opinie są raczej podzielone, ale za to świece zapachowe gromadzą wokół siebie, z roku na rok coraz większą rzeszę fanów. Już teraz w sklepach wnętrzarskich znajdziemy bez problemu dedykowane im regały, a w wielu większych galeriach całe sklepu poświęcone wyłącznie świecom i woskom. Różnorodność zapachów, które możemy znaleźć w tej formie, jest praktycznie nieograniczona i na rynku znajdziemy zarówno świece o zapachach klasycznych, kwiatowych, perfumowanych czy wieczorowych, jak i te mniej oczywiste o aromatach jedzenia, ubrań czy nawet zwierząt. Koszt zakupu takiej świecy waha się z reguły od kilkunastu do ok. 100 złotych w zależności od wielkości świecy. Czas palenia tych największych modeli to nawet 150 godzin, więc przed zakupem danej świecy warto się zastanowić dwa razy - w końcu zapach zostanie z nami na bardzo długo.