Dzieciństwo to wspaniały okres w życiu każdego człowieka. Zdobywanie nowych przyjaźni, umiejętności, poznawanie ciekawych miejsc pozostaje w pamięci na zawsze. Jest to też okres zabawy i próby odnalezienia swoich zainteresowań. Warto więc otoczyć najmłodszych opieką i zorganizować im czas jak najlepiej. Pomysłem na wspólną zabawę może być kreatywne wykonywanie bransoletek dla dzieci. Te służyć mogą i do zabawy i ozdoby. Sposobów na ich wykonanie jest wiele, oto kilka z nich!

Owocowe bransoletki

Bransoletki dla dzieciMyśląc o bransoletkach z dzieciństwa często kojarzą nam się słodkie wisiorki zawieszane na rękach lub szyi. Były one najczęściej wykonywane z pudrowych cukierków i prawie każdy za nimi przepadał. Jednak dużą ich ilość mogła zaszkodzić, a świetną alternatywa dla nich mogą być bransoletki wykonywane ze słodkich, małych owoców. Te bransoletki dla dzieci wykonać możemy o dowolnej porze roku, wystarczy wykorzystać sezonowe owoce.

Latem i wczesną jesienią, gdy jest ich najwięcej warto przygotować maliny, jeżyny, truskawki, pokrojone jabłka i inne. Żeby wykonać taką bransoletkę wykorzystać możemy zwyczajny bawełniany sznurek. Ten należy nawlec na większą igłę i po kolei nadziewać kawałki owoców. Sznurek powinien być nieco dłuższy, by później można było zawiązać go na nadgarstku. Taka słodka i smaczna, ale też zdrowa bransoletka dla dzieci na pewno zadowoli najmłodszych.

Bransoletki z koralików

Biżuteria wykonywana samodzielnie w domu przynieść może wiele frajdy, a do najbardziej popularnych należą chyba bransoletki z koralików. Ich wykonanie nie jest trudne, dlatego można je wytwarzać razem z dziećmi. Drobne i kolorowe koraliki dostępne są w wielu sklepach, także w pasmanteriach. Warto więc dać się ponieść wyobraźni i razem dziećmi wykonać oryginalne ozdoby. Bransoletki dla dzieci z koralików można robić na gumce lub lince stalowej. Potrzebne będą również szczypce oraz zakończenia i łączenia.

Po przygotowaniu odpowiedniej długości linki, na jednym jej końcu umieścić należy zakończenie z małym oczkiem. Następnie można nawlekać poszczególne koraliki lub kamienie. Warto dopasować je wcześniej pod względem kolorystycznym, by całość prezentowała się estetycznie. Po nałożeniu koralików należy założyć kolejne zakończenie przyciskając je szczypcami. Na samym końcu należy założyć łączenie, tu trzeba delikatnie odchylić oczka złączenia i umieścić je w zakończeniach oraz oczywiście zacisnąć całość szczypcami. Należy zrobić to dokładnie i starannie, ponieważ to właśnie od łączenia zależy trwałość bransoletki dla dzieci.