Wiele osób uwielbia rozmaite sporty zimowe, nic w tym dziwnego, bo szusowanie na stoku jest bardzo przyjemną czynnością. Przyjemności związane z białym szaleństwem to jednak tylko kilka przyjemnych dni, zwykła codzienność podczas tej pory roku bywa bardzo przygnębiająca. Często zamiast malowniczego śniegu z nieba spada deszcz, a światło słoneczne występuje przez niezwykle krótki czas. Najdotkliwsze dla większości bywają jednak temperatury, już kilka stopni poniżej zera przez wielu bywa odbierane jako nieprzyjemna aura. Wszystko to sprawia, że tak dużym zainteresowaniem cieszą się piecyki gazowe i ciepłe kurtki, które są niezbędne, aby skutecznie walczyć z chłodem.

Domowe ognisko

piecykNiewiele budynków w naszym kraju jest tak naprawdę dobrze przygotowanych do ujemnych temperatur. Wystarczy, aby przez kilka dni słupek rtęci spadł poniżej zera i już w wielu gospodarstwach domowych zostaje wyciągnięty z przechowalni piecyk gazowy. Większość osób spędza znaczną część dnia poza domem, dlatego stałe utrzymywanie wysokiej temperatury jest bardzo nieekonomiczne. Lepszym rozwiązaniem jest piecyk gazowy z programatorem czasowym, który pozwala nam dokładnie ustalić godziny funkcjonowania urządzenia. Jego największą zaletą jest szybka gotowość do działania, już po kilku minutach pracy można odczuć jego efekty. Bardzo często osoby wynajmujące mieszkania decydują się na piecyk gazowy, ponieważ w łatwy sposób, bez żadnej ingerencji w instalację, można dodatkowo ogrzać dane pomieszczenie. W przypadku ewentualnej przeprowadzki bez problemu można przetransportować go do innego lokalu. Absolutnie należy przy tym przestrzegać zasad bezpieczeństwa opisanych w instrukcji obsługi

Ochrona indywidualnej

Nawet najlżejsze i bardzo mobilne piecyki gazowe nie nadają się, aby poruszać się z nimi poza domem. W tym przypadku należy zadbać przede wszystkim o odpowiedni ubiór. Najważniejsza jest kurtka, powinna posiadać kaptur, dobrze również gdyby posiadała specjalną membranę zapewniającą ochronę przed wodą i wiatrem. Nie mniejsze znaczenie mają ciepłe buty, przemarznięte stopy mogą być przyczyną naprawdę poważnych chorób. Przez wielu, całkowicie błędnie, niedoceniana jest rola czapki i rękawiczek, te drobne elementy garderoby pełnią bardzo ważną funkcję w ochronie przed zimnem. Warto skorzystać także z innych gadżetów, które bywają pomocne w walce z zimnem. Dużą popularnością cieszą się specjalne żelowe podgrzewacze, które zawsze można mieć przy sobie i wykorzystać w dowolnej chwili do ogrzania rąk.