Leki stosowane w bezsenności często bazują na składnikach uzależniających. Mimo skuteczności mogą one osłabiać organizm i stopniowo przyzwyczajać go do zażywania środków. Na rynku dostępne są również nieuzależniające produkty oraz takie bazujące na ziołach i naturalnych składnikach. Przykładem może być melatonina, której opinie są pozytywne. Dlaczego warto ją stosować?

Melatonina występuje w organizmie człowieka

według opinii melatonina jest bezpiecznym środkiem na senGłówną przyczyną, dla której melatonina polecana jest osobom zmagającym się z bezsennością jest jej pochodzenie. To związek chemiczny wytwarzany przez szyszynkę, odpowiada ona za jakość snu oraz reguluje dobowy rytm. To, co zakłócać może wytwarzanie melatoniny związane jest z technologią i jej szybkim rozwojem. Sztuczne światło znajdujące się wszędzie odbierane jest przez szyszynkę, to wpływa na zaburzenie rytmu dobowego, organizm człowieka przyzwyczaja się do późnego zasypiania, przy zapalonym oświetleniu, oglądaniu telewizora lub korzystaniu z telefonu. To wszystko skutkować może problemami sennymi.

Opinie o melatoninie, która zażywana może być w postaci kapsułek są bardzo dobre, dlatego coraz większa ilość ludzi po nie sięga. Stosując ją człowiek uzupełnia jedynie hormony, które produkowane są w niewystarczającej ilości. Oznacza to również, że melatonina nie może uzależniać, nie jest więc szkodliwa i nie osłabia pracy organizmu.

Potwierdzone badania

Środek ten zalecany jest przez lekarzy, ponieważ przeprowadzane badania potwierdzają skuteczne działanie melatoniny. Opinie konsumentów również świadczyć mogą o tym, jak korzystne jest jej zażywanie. Z badań wynika, że melatonina może poprawić jakość snu aż o 60%, co dla osób zmagających się z długotrwałą bezsennością jest zbawienne. W najbardziej naturalny sposób reguluje ona rytm dobowy człowieka, przyzwyczajając organizm do odpoczynku i czuwania w odpowiednim czasie. Warto również podkreślić, że melatonina jest środkiem dostępnym w niskiej cenie. Dostać ją można pewnie w każdej aptece lub też na stronach internetowych.

Dla kogo?

Mimo dobrych opinii melatonina pomaga w zwalczeniu bezsenności głównie osobom z zaburzeniem cyklu snu. Jeśli problem ze snem pojawia się z przyczyn innych, np. pourazowych, możliwa jest mniejsza skuteczność. Zaburzenie czuwania typu jetlag, odczuwane po zmianie stref czasowych również może zostać zredukowane po zażywaniu melatoniny. Ten całkowicie bezpieczny środek polecany jest też osobom niewidomym, które często borykają się z bezsennością. Warto spróbować zażegnać te dolegliwość i zdecydować się na wypróbowanie melatoniny.