Problem alergii nieustannie od wielu lat eskaluje, a z dnia na dzień okazuje się, że pozornie zdrowi ludzie odkrywają nietolerancje na coraz to różniejsze substancje. Wiążące się z alergią nieprzyjemne objawy takie jak astma, zapalenie skóry czy też katar sienny to niekończący się koszmar, który skutecznie odbiera radość z życia. Na liście substancji powodujących reakcje alergiczną znajdziemy takie jak gluten, pyłki kwiatowe, laktoza czy przeróżne rodzaje białek (np. te znajdujące się w orzeszkach arachidowych) a to tylko czubek góry lodowej. Skala problemu jest ogromna i tak naprawdę tylko dzięki badaniom możemy stwierdzić czego powinniśmy unikać. Kluczem do walki z alergią jest oczywiście odpowiednia dieta oraz zdrowy, aktywny tryb życia. Dziś zajmiemy się jednak kwestią wypoczynku i podpowiemy co można zrobić, aby możliwie jak najlepiej przystosować sypialnie do alergika.

Pościel antyalergiczna- otul się bezpieczeństwem

Pościel antyalergicznaPierwszym czynnikiem, który pomoże alergikom w komfortowym wypoczynku będzie wymiana pościeli na bezpieczną pościel antyalergiczną. Zwykła pościel to siedlisko roztoczy, kurzu i wilgoci, która może wywoływać bardzo silne reakcje alergiczne. Pościel antyalergiczna zapewnia nam ograniczenie tego typu zanieczyszczeń do minimum dając naszej skórze odetchnąć.

Poduszka antyalergiczna - komfort i delikatność

Skoro wiemy już, że istnieje pościel antyalergiczna i warto się w nią zaopatrzyć, nie możemy zapomnieć o odpowiedniej poduszce. Tutaj zasada wcale nie ulega zmianie. W walce z roztoczami i grzybem powinniśmy jak najszybciej zaopatrzyć się w poduszkę antyalergiczną, która znacznie spowolni ich rozwój co wpłynie na wyższy komfort snu i zminimalizowanie nieprzyjemnych objawów alergii.

Klimatyzacji mówimy stanowcze nie!

Ostatnim czynnikiem, o który musimy koniecznie zadbać jest unikanie za wszelką cenę przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych. Jak dobrze wiemy filtry w klimatyzacjach to idealne miejsce do rozwoju grzybów i bakterii. Nieregularnie czyszczony filtr będzie nieustannie atakował nas zarodnikami, które w starciu ze skórą alergiczną bądź atopową wyrządzą spore szkody. Poza samą skórą powinniśmy obawiać się również o nasze płuca, które w takich warunkach mogą uraczyć nas astmą i dusznościami. Podsumowując klimatyzacja to coś, czego każdy alergik powinien unikać jak ognia, szczególnie we własnej sypialni. Jakość powietrza ma ogromne znaczenie na rozwój i przebieg alergii więc w miarę możliwości starajmy się zażywać tego najczystszego.