Otaczając się pięknymi przedmiotami, obrazami i rysunkami czujemy się po prostu lepiej. Lubimy zawieszać sobie na szyi symboliczne figurki, które mają przynieść nam szczęście, dobrobyt, zdrowie. Stworzenie idyllicznego otoczenia pozwala nam żyć w harmonii i zgodzie ze swoją własną naturą. Potrzebujemy tylko pewnych elementów, które pozwolą nam na stworzenie własnej oazy piękna.

Piękno dla nas samych i innych

Jeżeli lubimy wszelkiego rodzaju robótki, zarówno te z pomocą igły, szydełka, drutów, czy papieru, nożyczek i kleju itp., możemy rozpocząć tworzenie własnej wizji swego najbliższego otoczenia, czyli własnego kącika w domu, sypialni, pokoju dziennego i poszerzać je na cały dom, jeżeli domownikom również takie ozdabianie przypadnie do gustu. Posłuży na ku temu Spellbinders (dostępne np.tu: https://nastrychu.pl/firm-pol-1308137317-Spellbinders.html), promujący gotowe szablony, wykrojniki, ozdoby koronkowe, kwiatowe, z których będziemy mogły wyczarować najpiękniejsze cudeńka do wizytowego stroju lub na ścianę albo stworzyć piękną kartkę z życzeniami.

Wykrojniki Spellbinders to gotowe elementy wycięte z ozdobnego papieru lub tkaninie, które po ich złączeniu na płaszczyźnie (kartonie, ścianie, sukience itp.) stworzą śliczną całość. W sypialni nad łóżkiem możemy ułożyć piękną mozaikę z kwiatów, które łączymy z pojedynczych kwiatostanów, łodyg, liści w całość. Naklejone na ścianę  lub drzwi, a nawet szybie okiennej da nam piękny widok, na który miło będzie zawiesić oko. W pokoju dziecka damy na ścianę np. ślicznego zabawnego słonika z uniesioną trąbą. Łatwo połączyć gotowe elementy w całość, by dały pełny obrazek.

Własnoręcznie wykonany karnet i inne pomysły

Piękne ozdoby nie tylko na ścianęJak bardzo będzie wartościowy karnet własnoręcznie wykonany przez nas, dowiemy się, gdy spojrzymy na gotowe już dzieło. Nie musimy obawiać się, że coś źle wytniemy, czy narysujemy. Wykrojniki Spellbinders przyjdą nam z pomocą. Gotowe elementy nakleimy na piękny ozdobny kartonik. Naszym zadaniem jest tylko zaaranżowanie całości. Możemy sugerować się podpowiedzią propozycji producenta, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by z tych gotowych elementów stworzyć coś własnego i niepowtarzalnego.

Jeżeli mamy w pokoju na ścianie fototapetę, która już nam zaczyna się nudzić, możemy troszkę ją odświeżyć, dodając na niej podobające się nam wykrojniki. Na galopującym koniu posadźmy motylka, w źdźbła trawy schowajmy pszczołę, lub inny wykrojnik (kwiat lub zabawne bajkowe stworzonko). Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Spellbinders to również wykrojniki z tkaniny, filcu, gotowe miniaturowe przestrzenne kwiatuszki, figurki do wisiorków, ozdobne koronki z misternym haftem i wiele innych. Wystarczy po nie sięgnąć i oddać się tworzeniu piękna wokół siebie.