Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko rozwijało się harmonijnie. Dlatego tak ważna jest dbałość o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Niesamowicie istotna jest troska o wrażliwą skórę malca. Jest ona bowiem skłonna do podrażnień, które mogą sprawić, że dziecko poczuje się niekomfortowo. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecka powinny być jednak wybierane bardzo starannie. 

Dlaczego warto sięgnąć po oliwkę?

Jaką oliwkę nawilżającą kupić dziecku?Nie sposób ukryć, że wśród kosmetyków przeznaczonych do pielęgnowania skóry dziecka kluczowe miejsce zajmują oliwki dla dzieci. Nie ma się temu co dziwić, bo produkty te cechuje wszechstronne działanie. Pozostają one przy tym bardzo łagodne dla skóry malca, nie uczulają i nie wywołują podrażnień. Głównym atutem oliwek przeznaczonych do pielęgnowania skóry najmłodszych jest to, że silnie natłuszczają one skórę. Jak zaś powszechnie wiadomo, skóra dziecka jest nadzwyczaj delikatna, przez co o podrażnienia i przesuszenie nietrudno. Oliwki dla dzieci zawierają także substancje zabezpieczające naskórek przed nadmierną utratą wilgoci. Dzięki temu skóra malca jest nawilżona nie tylko tuż po aplikacji kosmetyku, ale nawet po upływie kilkunastu godzin. Co ważne, oliwki nadają się do stosowania na skórę całego ciała, w tym skórę twarzy. Mogą okazać się również niezwykle przydatne podczas pielęgnacji włosów. Jeśli dziecku dokucza kolka, oliwka ułatwi masowanie obolałego brzuszka. Kosmetyk ten z powodzeniem można dodawać również do wanienki z wodą, w której kąpiemy nasze dziecko. Oczywiście należy pamiętać o zachowaniu umiaru. 

O czym pamiętać przy wyborze oliwki?

Oliwki dla dzieci dostępne są w większości drogerii, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Każdy rodzic chciałby jednak wybrać dla swojego dziecka najlepszy produkt. Jeżeli nasze dziecko posiada wyjątkowo wrażliwą skórę, najlepszym pomysłem będzie zakup oliwki o jak najprostszym składzie. Unikajmy więc zakupu perfumowanych oliwek, bo pewne grupy substancji zapachowych mogą podrażnić skórę naszego malca i sprawić, że będzie ona zaczerwieniona. Najlepiej byłoby sięgać po oliwki o naturalnym składzie. Poszukujmy w nich takich składników jak olej lniany czy olej ze słodkich migdałów. Nie powinniśmy także unikać dodatku naturalnych wyciągów oraz ekstraktów, takich jak na przykład łagodzący ekstrakt z rumianku lekarskiego. Zawsze, kiedy kupujemy nowy, dotychczas nie używany produkt, obserwujmy jak skóra dziecka zachowuje się po jego aplikacji. Warto również poczytać opinie w internecie i sięgać po produkty, które mają dużo tych pozytywnych. 

Polecamy szczególnie oliwki ze sklepu https://www.clineo.pl/dziecko/pielegnacja-ciala/oliwki-i-olejki/