Chcąc samodzielnie wykonywać różne prace przy własnym samochodzie, nie obejdzie się bez dobrego zestawu narzędzi. Sprawdzamy jakie przyrządy są absolutnie konieczne, by można było wykonywać różne naprawy auta, pozbywać się korozji, usuwać urwane śruby i tym podobne. Posiadanie odpowiednich urządzeń sprawi, że nie będziemy musieli tak często odwiedzać mechanika, a przez to zaoszczędzimy sporo środków.

Narzędzia akumulatorowe

Jakie narzędzia przydadzą się w przydomowym garażu?Jeżeli w naszym garażu nie mamy dostępu do energii elektrycznej (większość garaży osiedlowych), to będziemy musieli sięgnąć po urządzenia akumulatorowe. Bez problemu znajdziemy je w ofercie mnóstwa różnych firm. Na przykład jeśli przejrzymy dostępne narzędzia Milwaukee, to zauważymy wśród nich wiertarki, wkrętarki, a nawet szlifierki z zasilaniem bateryjnym. Pozwala ono na pracę nawet przez kilka godzin bez dostępu do źródła prądu 230 V, a gdy jeden pakiet akumulatorów wyczerpie się, możemy od razu zamienić go na drugi, ładujący się w domowej ładowarce. W ten sposób nigdy nie zostajemy bez energii na dłużej niż kilka minut. Możemy swobodnie wykonywać wszystkie naprawy na miejscu, a jeśli nie posiadamy garażu, to nawet na osiedlowym parkingu. Zakup narzędzi bardzo szybko zwróci się nam dzięki temu, że nie będziemy wydawać pieniędzy na mechaników.

Sprzęt zasilany z sieci

Mając dostęp do sieci 230 V w garażu, mamy nieco większe możliwości. Przede wszystkim zyskujemy dostęp do większych mocy urządzeń, takich jak wiertarki, wkrętarki, szlifierki, klucze i młoty udarowe i tym podobne. Dzięki powyższemu, możemy nieco szybciej wykonywać różne istotne czynności podczas obsługi samochodu. Na przykład usuwać rdzę spod podwozia, stosując zestaw: szlifierka kątowa + tarcza listkowa albo szczotka druciana. Oczywiście to samo możemy robić wykorzystując akumulatorowe narzędzia Milwaukee, jednak wtedy praca będzie trwała nieco dłużej. Dla przykładu: Szlifierka kątowa bateryjna ma moc maksymalną w wysokości kilkuset wat, tymczasem wersja sieciowa będzie w stanie dostarczyć nam nawet do dwóch kilowatów mocy. Podobnie sprawa wygląda z wiertarkami i wkrętarkami.

Jak więc możemy się przekonać, na rynku znajdziemy różne urządzenia, które pomogą nam w pracach przy samochodzie. Wśród nich będą narzędzia Milwaukee, takie jak szlifierki, wiertarki, wkrętarki, klucze udarowe. Będą one dostępne zarówno jako zasilane z akumulatorów, jak również z gniazdka 230 V. Dzięki temu prace możemy wykonywać wszędzie: Zarówno w garażu z dostępem do prądu sieciowego, jak również w innych miejscach, a nawet na parkingu osiedlowym.