Pierwsze urodziny dziecka to wyjątkowa chwila – nie tylko dla samego solenizanta, ale dla rodziców, bliskich i wszystkich krewnych. Skłania do rozmyślań, wspomnień, podsumowując (często niełatwy) okres niemowlęctwa. Przede wszystkim zachęca do tego, aby w gronie rodzinnym świętować - tę jakże - wzniosłą uroczystość. Ta wyjątkowa okazja, wymaga równie wyjątkowych dekoracji. Różowe balony w kształcie cyfr, girlandy, pudełeczka, serwetki, pompony, a także wiele innych ozdób podkreśli magię tej magicznej chwili.

Gdzie zorganizować?

Najczęściej wybieraną w tym zakresie propozycją jest oczywiście nasze mieszkanie. Miejsce, w którym na co dzień przebywa nasza pociecha stworzy mu warunki do swobodnego celebrowania uroczystości. W tym zakresie obowiązkiem opiekunów jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla gości, zwłaszcza jeśli wśród nich będą znajdować się małe dzieci. Optymalnie, jeśli okazja wypadnie w okresie letnim. Wówczas (w miarę możliwości) przyjęcie można zorganizować w ogrodzie, mając w zanadrzu alternatywę na wypadek nagłego pogorszenia się pogody.

Dekoracje

balony foliowe cyfryWyjątkowe ozdoby na przyjęciu urodzinowym podkreślą nastrój i oryginalny charakter całej imprezy. Nieodzownym elementem, bardzo powszechnie użytkowanym przez wielu rodziców są oczywiście różowe balony w kształcie cyfr, które jednoznacznie kojarzą się z urodzinami. Wybór w tym zakresie mamy imponujący. W zależności od osobistych preferencji, możemy zdecydować się na kupno balonów lateksowych, gumowych lub foliowych. Bez względu na to, który ostatecznie rodzaj wybierzemy, możemy napełnić je helem. Unosząc się nad biesiadnym stołem, dodatkowo podkreślą wyjątkowość uroczystości. Niezwykle wytrzymałe, a do tego atrakcyjne wizualnie. Różowe baloniki w kształcie cyfr z pewnością przypadną do gustu najmłodszym gościom, a tym starszym, na długo zapiszą się w pamięci. W temacie urodzinowych dekoracji wymienić możemy również wszelkiego rodzaju trąbki, konfetti, serpentyny czy kolorowe girlandy porozwieszane pod sufitem. Wszystkie te ozdoby, kolorystycznie ze sobą połączone, wykreują osobliwy klimat. A co więcej – nie stanowią dużego wydatku finansowego, ani nie nastręczą problemów w montażu. Przy odrobinie cierpliwości i kreatywności, wyczarowanie magicznej przestrzeni w zaciszu własnego domu będzie prostsze niż kiedykolwiek!

Animator

Oprócz różowych balonów w kształcie cyfr oraz wszelkiego rodzaju dekoracji urodzinowych, coraz popularniejsze staje się wynajmowanie profesjonalnego animatora zajmującego się organizacją czasu i zabaw. Różnego rodzaju konkursy, zagadki, sztuczki czy puszczanie baniek to niewiarygodna atrakcja – zarówno dla tych małych biesiadników, jak i tych nieco starszych.