Na rynku aparatów fotograficznych oraz kamer cyfrowych pojawia się ciągle wiele nowych i mniej lub bardziej zaawansowanych modeli. To właśnie dzięki tak dużej różnorodności możliwe jest wybieranie spośród zróżnicowanych pod wieloma względami wariantów. Oczywiście w grę wchodzi tu cena, ale także wiele innych parametrów, które mają duże znaczenie dla jakości czy też trwałości nagrywanych filmów czy wykonywanych zdjęć.

Jaki model wybrać?

kamera black magicCiekawym modelem kamery, która jest dość popularna na rynku jest kamera black magic. Cieszy się ona sporym uznaniem, gdyż posiada wiele atrakcyjnych funkcji oraz jest prosta i wygodna w obsłudze. Ten model kamery cyfrowej jest jednym z najmniejszych, które są aktualnie dostępne na rynku. Jego gabaryty są niewielkie, a waga bardzo niska jednak mimo to posiada wiele zalet i jest bardzo funkcjonalny. Dzięki parametrom kamera ta pozwala nagrywać materiały w rozdzielczości Full HD, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, które oferuje kamera black magic jest bardzo szeroki dynamic range, który jest zazwyczaj montowany w profesjonalnych kamerach filmowych. Zaletą jest tu także wbudowany mikrofon oraz możliwość podłączenia urządzenia zewnętrznego w celu uzyskania lepszych efektów dźwiękowych. Wbudowany monitor LCD o przekątnej 3,5 cala jest bardzo wygodny w obsłudze i pozwala na komfortowe korzystanie z kamery. Jako niewielki model kamera black magic umożliwia łatwy transport, dlatego można z powodzeniem zabrać taką kamerę na wakacje czy też koncert.

Funkcjonalności

Podstawowym aspektem użytkowania kamer cyfrowych jest możliwość ich podłączenia do telewizora lub laptopa. W kamerze black magic wbudowane jest wejście mikroHDMI co pozwala na szybkie i proste połączenie z innymi urządzeniami. Możliwe jest także korzystanie z adapterów dla obiektywów klasy super 16 i innych. A najlepsze jest to, że wystarczy skierować kamerę na dany przedmiot czy krajobraz, a przysłona dostosowuje się automatycznie.

Posiadanie wysokiej jakości kamery cyfrowej jest bardzo przydatne, gdyż dzięki temu można uwieczniać wspaniałe chwile stanowiące pamiątki. I nie ma wtedy znaczenia czy kręcimy film w pomieszczeniu czy na zewnątrz oraz czy jest słoneczny dzień lub noc. Ciekawe funkcje oraz zaawansowane parametry sprawiają, że nagrywany obraz jest znakomity. Doskonała rozdzielczość oraz wiele innych opcji są gwarantem udanych filmów. To właśnie, dlatego korzystnie jest wybierać nieco droższe, ale za to o wiele lepsze modele, które posiadają zaawansowane funkcje oraz są komfortowe w użytkowaniu.