Coraz częściej specjaliści od naturalnej pielęgnacji przekonują, że mydło Aleppo sprawdza się lepiej od standardowych preparatów myjących. To syryjskie mydło swoim pochodzeniem sięga jeszcze czasów starożytnych, a dziś wraca do łask praktycznie na całym świecie, skutecznie wypierając inne, gotowe, ale i bardziej chemiczne środki do codziennej pielęgnacji. młoda kobieta kąpiąca się na łonie przyrodyMydło to pochodzi z miasta Aleppo, od którego wzięła się w oczywisty sposób jego nazwa. Szacuje się, że jego pierwowzór był wyrabiany już około 2000 lat temu; do dziś produkt ten wytwarzany jest ręcznie przez specjalnie do tego przygotowanych – często z pokolenia na pokolenie – mieszkańców tego syryjskiego miasta. Dlaczego warto wybrać mydło Aleppo?

Co ma w sobie mydło z Aleppo?

Mydło to ma niezwykle prosty skład, bazujący przede wszystkim na oliwie z oliwek oraz oleju laurowym. To od zawartości tego drugiego zależy, do jakiej skóry sprawdzi się najlepiej konkretny rodzaj mydła. Obecnie wyróżnia się w zasadzie cztery przedziały procentowe, według których kosmetyk jest dopasowywany do rodzaju cery, ale również oczekiwanego efektu. Fakt, że wszystkie składniki są naturalne sprawia, że mydło nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, dzięki czemu jest polecane nawet dla skóry wrażliwej.

Dlaczego mydło Aleppo?

Mydła o najniższej, nie przekraczającej 10% zawartości oleju laurowego świetnie sprawdzą się przy pielęgnacji skóry wrażliwej; będzie delikatnie oczyszczać oraz nawilżać i natłuszczać skórę, chroniąc ją przed czynnikami zewnętrznymi. Dla cery normalnej oraz mieszanej można wybrać mydło Aleppo o zawartości do 20% oleju laurowego; w takiej sytuacji będzie to świetne, oczyszczające mydło, które jednocześnie nie spowoduje nadmiernego wydzielania sebum ze skóry i będzie chronić ją przed wysuszeniem. Posiadacze cery tłustej mogą sięgnąć po mydło z 30-40% oleju laurowego; będzie ono skutecznie oczyszczać, ale i działać antyseptycznie. W końcu mydła z ponad 40% zawartości oleju laurowego polecane są dla cery trądzikowej. Będą oczyszczać ją głęboko, sięgając do porów, przez co zmniejszy się ilość wągrów i zaskórników. Co więcej, mydło ściąga pory, zmniejszając ilość kolejnych niedoskonałości i gojąc stany zapalne po oczyszczaniu mechanicznym.