Pięknie zaprojektowana i umeblowana kuchnia stanowi powód do dumy każdej gospodyni. Jest to jednocześnie miejsce, w którym spędza ona sporą część dnia wraz z rodziną. Nic zatem dziwnego, że to właśnie Panie najchętniej urządzają i dekorują kuchnie. Aby nadać charakteru temu wyjątkowemu pomieszczeniu warto sięgnąć po szczególnie modne w ostatnich czasach dekoracje ścienne. Jest to o tyle ciekawa propozycja, że tego typu ozdoby łatwo wymienić nadając kuchni w kilka chwil zupełnie inny wygląd. Wśród dostępnych na rynku dekoracji ściennych prym wiodą plakaty typograficzne. Tego typu obrazy do kuchni dzielą się na kilka kategorii. Dwie podstawowe to plakaty z tekstem i grafiki obrazkowe.

Plakaty z tekstem

Kuchnia z plakatem

Oprawione w ramki plakaty z tekstem bardzo łatwo wykonać samodzielnie. Wystarczy wydrukować w dowolnym rozmiarze ulubioną rodzinną anegdotę, związek frazeologiczny czy zasłyszany zabawny tekst, oprawić go w ramkę i umieścić w centralnym miejscu w kuchni. Oczywiście w tym miejscu warto zadbać o to, aby dany tekst nawiązywał do tematyki kulinarnej, nie jest to jednak konieczne. Jeżeli jednak nie posiadamy odpowiednich umiejętności w każdej chwili możemy zakupić gotowe plakaty typograficzne z już gotową treścią, jak np. „nakrusz a uduszę” czy „po pierwsze kawa”. Galerie pełne są tego typu dekoracji.

Grafiki obrazkowe

Grafiki obrazkowe to drugi rodzaj plakatów typograficznych. Są to skromne i proste obrazki, najczęściej czarno białe, choć nie tylko. Obecnie bardzo popularny jest motyw roślinny oraz zwierzęcy. Wśród motywów roślinnych królują pojedyncze liście, paproć oraz motyw ananasa. Niewątpliwym faworytem zwierzęcym jest natomiast jeleń. Wybierając jednak grafikę go kuchni, warto pokusić się o bardziej kulinarny motyw, np. talerze lub filiżanki. Grafiki obrazkowe również bardzo łatwo wykonamy samodzielnie, niemniej jednak i w tym przypadku koszt zakupu gotowego obrazu jest stosunkowo niski. Plakaty typograficzne to bardzo ciekawe rozwiązanie dekoracyjne nadające pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.