Biżuteria jest ozdobą każdej kobiety, tylko my często o tym zapominamy. A szkoda, bo nawet małe, pozłacane kolczyki mogą zdziałać cuda - dodać blasku naszej twarzy, uroku i klasy całej stylizacji. Jesteśmy kobietami, chcemy wyglądać pięknie i czuć się wyjątkowo i właśnie te, na pierwszy rzut oka niepozorne dodatki w płatkach uszu, mogą pomóc nam to uzyskać. Tym bardziej, że nawet gdy brakuje nam czasu, taki drobiazg może stać się najbardziej reprezentatywnym elementem naszego wizerunku. Pozłacane kolczyki dodają ciepła spojrzeniu i optycznie rozświetlają twarz. Także dlatego można powiedzieć o kobiecie, że promienieje, co kojarzy się ze szczęściem i urodą. Odpowiednio dobrane precjoza mogą dać wrażenie wysmuklenia twarzy, lub wręcz przeciwnie - zniwelować zbyt ostre rysy i dodać trochę okrągłości. Powinny być też dostosowane do okoliczności, np. na zmysłowy wieczór można wybrać długie kolczyki, na wesele - fantazyjne i mocno wyeksponowane, a do pracy - delikatne i niewielkich rozmiarów, tak aby tworzyły z nami zgrany duet. Z kolczykami jest podobnie jak z ubraniami - zakładając je nie mamy czuć się przebrane czy przesadnie wystrojone.

Ozdoba i talizman

Pozłacane kolczyki są można powiedzieć uniwersalne i będą pasować każdej pani. Są klasyczne i kojarzą się z wyrafinowanym smakiem. Aby wybrać te ozdoby niemal idealnie, warto przymierzyć kilka modeli przed lustrem. Mimo, że w wielu sklepach jest to zabronione ze względów higienicznych, wystarczy, że takie pozłacane kolczyki przyłożymy tylko do płatka ucha. kolczyki pozłacaneJuż wtedy zobaczymy czy pasują do kształtu naszej twarzy czy karnacji. Przy okazji warto się zastanowić do jakich kreacji planujemy je nosić, jak będziemy się wtedy  czesać i malować. Jeśli nie jesteśmy w stanie wybrać jednego modelu, ponieważ podobają nam się różne, w razie możliwości weźmy kilka par. Taka inwestycja w siebie bardzo szybko się wróci, przede wszystkim w dobrym samopoczuciu i pewności siebie!

Klasa i zdrowie

Przy wyborze biżuterii warto zwracać również uwagę na to z czego jest wykonana. Nie od dziś wiadomo, że precjoza wykonane ze szlachetnych metali prezentują się bardziej elegancko i dodają klasy. Nie trzeba być jubilerem, żeby odróżnić oryginalną biżuterię od jej podróbek. W przypadku dzieci zaleca się wybieranie złotych kolczyków przede wszystkim ze względu na zdrowie, gdyż biżuteria sztuczna może wywoływać alergie. Wiele się także mówi o niebezpiecznym ołowiu, który niestety bardzo często jest w składzie takich sztucznych dodatków. Bezpieczne kolczyki znajdziesz tutaj: https://www.filigree.pl/pol_m_Bizuteria-damska_Kolczyki_Kolczyki-pozlacane-158.html. Na koniec warto zauważyć, że kobiety uwielbiają dostawać biżuterię w prezencie, szczególnie od ukochanych mężczyzn. Wtedy każda błyskotka zamienia się w prawdziwy skarb!