Kiedy termometry wskazują minusowe temperatury, niemal każdy szuka sposobu, by się ogrzać. Ciężko jest jednak całkowicie odizolować się od chłodu, a jedyną możliwością, która oferuje taką opcję, jest wyjazd do ciepłego kraju. Jeśli jednak nie macie takiej możliwości, warto wybierać najlepsze akcesoria i elementy wyposażenia, które pozwolą Wam maksymalnie chronić się przed problematycznymi poziomami zimna. Czapki zimowe są bez dwóch zdań jednym z nich, lecz dziś dokładnie przybliżymy Wam temat, czemu właśnie przed każdym wyjściem, Wasze rodzicielki kazały Wam zakładać czapki zimowe. Jeśli do tej pory rezygnujesz z tego jednego elementu garderoby, to lepiej zmień to jak najszybciej. Może mieć to bardzo negatywny wpływ na stan Twojego organizmu i zdrowia.

Ciepło ucieka przez głowę! Zadbaj o to wcześniej

Jeśli wychodzisz na zewnątrz w zimę, prawdopodobnie szybko odczujesz mróz. Na nogach posiadasz ciepłe buty z ogrzewaczem, spodnie zakryte są przez długą kurtkę lub płaszcz, a pod nim skrywasz bluzę, koszulkę z długim rękawem i t-shirt. Na dłoniach trzymasz rękawiczki, a ręce dodatkowo chowasz w kieszeniach. Wszystko dopełnione jest szalikiem, którego zadaniem jest ochrona Twojej szyi i gardła, ponieważ przy takich warunkach pogodowych, łatwo nabawić się infekcji gardła. Skoro tak skrupulatnie podchodzisz do ochrony całego ciała, to czemu nie zadbasz także o głowę, uszy i twarz. Czapki zimowe mają zadanie ochronić Cię przed wychłodzeniem, a jak wiadomo, przez głowę ucieka najwięcej ciepła. W tym miejscu nie ma mięśni, a jedynie pod cienką warstwą skóry znajduje się czaszka, czyli kość. Nic dziwnego, że bez nakrycia głowy, będzie Ci po prostu znacznie zimniej.

Ochrona uszu – zadbaj o swój słuch

Rzadko zastanawiamy się nad tym, jak chronić uszy przed uszkodzeniami i chorobami. Chociaż wytrzymują one głośną muzykę, wiele mechanicznych uszkodzeń (np. podczas czyszczenia patyczkami) i niskie temperatury, nie oznacza to, że z czasem problemy nie zaczną się pojawiać. Czapki zimowe mają proste zadanie. Naciągnięte na uczy, mają chronić aparat słuchu przed mroźnym wiatrem i przedostawaniem się dalej zimnego powietrza. W ten sposób uniknięcie infekcji i zapalenia, które nie tylko wpłyną na Wasz komfort życia, ale będą także niezwykle bolesne. Gołym okiem widać, że ta pozornie niewielka i mało istotna inwestycja, przyniesie bardzo dużą ilość pozytywnych stron. Ochrona organizmu w zimie to trudne zadanie, lecz wykorzystując dostępne możliwości, można bez problemu sobie poradzić z większością problematycznych dolegliwości. Artykuł powstał we współpracy z https://buff.pl/pol_m_Czapki-zimowe-1769.html