Współczesne zabawki oszałamiają ilością różnorodnych funkcji oraz możliwości. W sprzedaży można znaleźć zarówno zabawki interaktywne dla niemowląt, jak i dla kilkulatków. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Zabawki dla niemowląt

Dziecko bawiące się klockamiNajmłodsze dzieci nie posiadają jeszcze dużych umiejętności, dlatego przeznaczone dla nich zabawki powinny być jak najprostsze w obsłudze. Duże, kolorowe przyciski zachęcają do naciśnięcia i sprawdzenia, jaki będzie tego efekt! Interaktywne zabawki dla niemowląt są niezwykle popularne i praktyczne - pozwalają maluchowi rozwijać zręczność.

Interaktywny przyjaciel

Wśród starszych dzieci, dużym zainteresowaniem cieszą się interaktywne zabawki przypominające swoim wyglądem i zachowaniem żywe zwierzęta. Kotki, pieski czy inne zwierzątka, które poruszają się i wydają dźwięki, mogą nawet stanowić alternatywę dla żywego stworzenia! Taka zabawka uczy dziecko odpowiedzialności- interaktywne zwierzątko także trzeba nakarmić i pobawić się z nim!

Tablety i mini laptopy dla dzieci

Również wśród gadżetów elektronicznych, można znaleźć sporo ciekawych artykułów dla dzieci. Zabawki przypominające tablety lub laptopy, są przeznaczone dla dzieci mniej więcej od drugiego roku życia. Mają atrakcyjne dla maluchów, kolorowe obudowy i są bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu nawet najmłodsi użytkownicy bez problemu sobie z nimi radzą. Takie zabawki są wyposażone w mnóstwo ciekawych funkcji dzięki czemu umożliwiają dziecku naukę kształtów, kolorów, literek, słówek, a także wiele więcej!

Zabawki do nauki języka

W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele zabawek, które mówią w języku polskim i angielskim. Pozwala to maluchowi już od najmłodszych lat oswajać się z obcym językiem. Dzięki temu, łatwiej mu będzie nauczyć się go w przyszłości! Podobno im wcześniej dziecko ma kontakt z językiem obcym, tym lepiej. Producenci artykułów dla dzieci potraktowali ten temat poważnie - interaktywne zabawki uczące angielskich słówek można znaleźć nawet wśród produktów dla niemowląt!