Jak stworzyć własną srebrną biżuterię? – zapięcia i bigle

Półfabrykanty srebrne do wyrobu biżuterii mogą kojarzyć się z rękodziełem czy wyrobami handmade. Jednak elementy tego rodzaju to nic innego, jak wszelkiego rodzaju półprodukty, które są potrzebne do wyrobu biżuterii. Półfabrykanty tego rodzaju dają możliwość stworzenia oryginalnej i niepowtarzalnej biżuterii, poprzez zastosowanie unikalnych połączeń elementów. Zgodnie z wizją twórcy, nadają biżuterii niesamowity styl oraz indywidualny charakter.

Rodzaje półfabrykantów srebrnych do wyrobu biżuterii

Rodzaj określonego elementu zależy w dużej mierze od tego, jaką biżuterię wykonujemy. Rynek półproduktów do wykonywania ozdób jest bardzo zróżnicowany, dlatego też ważne jest, aby na wstępie zapoznać się z poszczególnymi elementami. Oprócz surowca czy materiału z jakiego mogą być wykonane elementy, można je również dzielić na zastosowanie.

Bigle

półfabrykaty srebrne do wyrobu biżuteriiBigle to zapięcia do kolczyków. Najczęściej dzieli się je na bigle otwarte i zamknięte, wykorzystywane do dłuższych typów kolczyków. Dodatkowo, można również użyć bigli z bolcami do wykonywania kolczyków z kryształami różnego rodzaju. Kolejnym rodzajem są zapięcia angielskie, stanowiące jedną całość z przodem kolczyka, zamykające się przy tym na zastrzask. Następnie warto wyróżnić tzw. sztyfty (ciekawym pomysłem są gotowe sztyfty kwiaty), zapinane z tyłu na charakterystyczne zapięcie o wdzięcznej nazwie „baranek”. Na końcu warto wspomnieć o przewieszeniach – łańcuszkach i klipsach.

Zapięcia

Najpopularniejszymi typami zapięcia są karabińczyki i półfabrykanty srebrne do wyrobu biżuterii, czyli kółeczka/ogniwka, stanowiące zapięcie w łańcuszkach. Oprócz tego można stosować również zapięcia magnetyczne lub skrzynkowe, a także zapięcia do bransolety. Ostatnim rodzajem s ą zapięcia skręcane, które dzielą się na ozdobne i bardziej proste. Warto również wspomnieć o zapięciu defering, czyli najbardziej klasycznym i znanym już od najmłodszych lat. est to posrebrzane zapięcie sprężynujące, które służy jako ogniwo łączące dwa końce naszyjnika. Do niego można stosować również ogniwka.