Laptopy to komputery przenośne, dzięki którym możemy pracować np. w podróży, w kawiarni, czy każdym innym miejscu bez konieczności podłączenia do sieci. Urządzenia mobilne zawsze posiadają baterię, dzięki której możemy przenosić komputer w dowolne miejsce. jak wydłużyć czas pracy bateriiJak każde urządzenie, baterie również mają określoną żywotność. Czasem jest ona większa, czasem mniejsza - wszystko zależy od zastosowanych komponentów oraz sposobu użytkowania komputera. Prędzej czy później każdy akumulator zaczyna przejawiać oznaki zużycia, aż w końcu "umiera". Istnieją jednak sposoby, dzieki którym możemy wskrzesić baterię i sprawić, aby pracowała jeszcze przez jakiś czas. Niektóre ze sposobów znajdziesz w poniższym artykule, o innych możesz przeczytaj tutaj https://www.laptopshop.pl/Jak-ozywic-martwa-baterie-do-laptopa-news-pol-1417178519.html.

Metoda 1 - Wyjmij baterię po podłączeniu

Jeśli masz laptopa z wyjmowaną baterią, możesz spróbować wyjąć baterię w czasie, gdy komputer jest podłączony bezpośrednio do sieci. Pamiętaj jednak, że niektóre laptopy nie działają poprawnie po wyjęciu baterii, dlatego w tym czasie nie wykonuj na komputerze żadnych ważnych działań. Jeśli jednak laptop działa poprawnie i jest podłączony do źródła zasilania przez cały czas, może po prostu usunąć baterię. Jeżeli bateria nie jest podgrzewana przez cały czas, wówczas nie zachodzą w niej tak intensywne reakcje chemiczne. To z kolei przedłuża żywotność baterii. A zatem - jeśli tylko możesz pracować na samym kablu, skorzystaj z tego i wyjmij akumulator. Wcześniej nie zapomnij się upewnić, czy w okolicy nie zdarzają się awarie prądu, a jeśli pracujesz i wykonujesz ważne zadania, często zapisuj postępy swojej pracy.

Metoda 2 - Odłącz pełną baterię

Kolejną opcją, którą możesz wypróbować, jest umożliwienie naładowania baterii do 100 procent. Następnie po prostu odłącz komputer od zasilania. Kiedy poziom energii wynosi mniej niż 5 procent, włącz go i pozwól mu się naładować. Może to jednak skrócić żywotność baterii w nowszych akumulatorach litowo-jonowych, więc w przypadku tych akumulatorów zaleca się, aby poziom naładowania baterii spadł tylko do 45 procent.

Metoda 3 - Rekalibracja

Możesz sprawdzić, czy bateria wymaga ponownej kalibracji. Możesz skorzystać z tej metody jeśli bateria nigdy nie ładuje się do 100% (powiedzmy tylko do 95%) lub jeśli system operacyjny mówi, że masz 35 minut pozostałej baterii, ale komputer umiera dużo wcześniej lub znacznie później. Wielu producentów wypuściło narzędzia kalibracji dla konkretnych modeli laptopów, więc możesz bez problemu znaleźć program odpowiedni dla swojego komputera.