Nie da się ukryć, że długopisy 3D są naprawdę świetną innowacją na rynku światowym. W naprawdę szybkim tempie wzbudzają same zainteresowanie konsumentów. Jak najbardziej umożliwiają rysowanie w powietrzu. Za pomocą ich tworzyć można świetne przestrzenne konstrukcje.

Czym jest długopis 3D?

Długopis 3D jest urządzeniem, które przypomina swoim wyglądem tak naprawdę zwykły długopis. Podobnie jak normalnym długopisem można dzięki niemu rysować. Różnica sama w sobie polega na tym, że jest to po prostu rysowanie w przestrzeni. Długopis tego typu działa niczym drukarka ręczna przestrzenna. Zamiast atramentu posiada wkład wykonany z plastiku, który przez mechanizm zostaje podgrzany do temperatury, która sięga dokładnie dwustu stopniom Celsjusza. Po uruchomieniu długopisu 3D plastik płynny uwalnia się stopniowo, a do tego jego właściwości sprawiają, że w zasadzie zastyga w powietrzu. Dzięki temu właśnie możemy przy jego użyciu tworzyć bardzo różne konstrukcje przestrzenne.

Techniczne parametry długopisów 3D

Druk 3D

Plastik, którym długopisy 3D wypełniamy może być tak naprawdę dwojakiego rodzaju. Można kupić tworzywo, które jest zwane ABS. Charakteryzuje się ono o wiele wyższą temperaturą topnienia. Co za tym idzie charakteryzuje się także wyższą wytrzymałością samego materiału po jego zastygnięciu. Do wyboru oczywiście mamy także plastik, a więc PLA. Posiada on z kolei niższą temperaturę topnienia, a z niego wykonane obiekty są jednak troszkę mniej wytrzymałe. Z kolei materiały do wypełnienia długopisów zakupić możemy w kolorach naprawdę rozmaitych. Różnice pomiędzy modelami długopisów poszczególnych polegają na zróżnicowaniu samej średnicy drukującej dyszy. W długopisach 3D - Ultra Elektro te średnice wynoszą między 0,5 mm lub też 0,7 mm. Z kolei średnica wypełniającego materiału to 1,75 mm. Możliwa jest również sama regulacja temperatury pracy jak i także szybkość drukowania.

A jaki długopis 3D wybrać?

Na pewno godny polecenia jest długopis drukujący 3Doodler Start. Długopis drukujący 3Doodler Start służy do rysowania przestrzennego. Został on specjalnie zaprojektowany dla dzieci. W sposób jakże magiczny zmienia rysowanie kredkami właśnie w druk 3D. Długopis drukujący 3Doodler Start umożliwia nam zamiast obrazków płaskich tworzenie prawdziwych obiektów przestrzennych. Pozwala także nam tworzyć zarówno pomoce naukowe, zabawki, geometryczne bryły czy też już naprawdę genialne oraz prawdziwe dzieła sztuki.