Niemowlę wymaga od rodzica 100 % troski i zaangażowania. Opieka nad dzieckiem często zaburza inne czynności domowe, których nie brakuje w wielu polskich domach. Ugotowanie obiadu, posprzątanie, wypranie i uprasowanie to tylko niewielka część obowiązków młodych mam. Nic zatem dziwnego, że wiele z nich poszukuje sprzętów i akcesoriów, które z jednej strony będą na tyle interesujące, że przykują uwagę smyka, z drugiej zaś bezpieczne, że pozostawienie w ich towarzystwie malucha nie wyrządzi mu żadnej szkody. Jedną z takich propozycji są maty edukacyjne, które nie tylko zainteresują najmłodszych, ale również pozytywnie oddziałują na ich rozwój. Bogaty ich wybór znajdziemy na https://www.toysplanet.pl/pol_m_Zabawki-dla-niemowlat_Maty-edukacyjne-139.html. Dostępne w różnorodnych postaciach, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, okażą się niezastąpione w początkowych momentach ich życia.

Mata edukacyjna – a co to takiego?

maty edukacyjne

Mianem maty edukacyjnej nazywamy kwadratowy lub prostokątny fragment tkaniny, wykonany z wysokiej jakości, bezpiecznego dla dziecka materiału. Wewnątrz wypełniona włókniną, dodającą miękkości, z kolei z zewnątrz grubsza i przyjemna w dotyku. Na krawędziach wyposażona w poduszki, których zadaniem jest zabezpieczenie malucha przed wypadnięciem. Całość wyposażona w pałąki z kolorowymi i ciekawymi dla smyka zawieszkami. Przyciągają uwagę elementami świetlnymi i dźwiękowymi. Nic zatem dziwnego, że niemowlęta tak chętnie po nie sięgają, rozwijając tym samym koordynację ruchową.

Maty z pianinkiem

Oprócz klasycznych modeli, znajdziemy również te wyposażone w pianinko. Tego rodzaju zabawka nie tylko wpływa pozytywnie na zmysł wzroku, ale również umożliwia trening fizyczny dla nóżek. Poprzez odpowiednie uderzanie w klawisze pianinka, malec uczy się precyzji ruchów. Na większą satysfakcję z użytkowania wpływa możliwość ustawienia go w trzech różnych pozycjach. W ten sposób dziecko może na nim zarówno grać – leżąc na wznak, na brzuszku lub siedząc. Dodatkowo można je odpiąć i przymocować do łóżeczka.

Mata edukacyjna z tunelem

Kolejną, godną rozważenia inwestycją jest zakup maty edukacyjnej, którą można zamienić w tunel. To jeden z tych produktów, który rośnie razem z dzieckiem. Możliwe bowiem okazuje się jej korzystanie zarówno wtedy, gdy niemowlę leży na pleckach, jak również wtedy, kiedy opanuje zasadę raczkowania. Zawieszone nad główką pałąki z ruchomymi zabawkami wygrywają melodie, piszczą i szeleszczą, skupiając uwagę najmłodszych użytkowników. Gdy tylko zaczną raczkować, można ją zmienić w bezpieczny i wygodny tunel.