Pojawienie się w domu nowego mieszkańca, takiego jak kot, wymaga od nas przedsięwzięcia pewnych kroków. Po pierwsze, musimy pamiętać, ze koty uwielbiają chodzić i skakać po meblach, zatem należy z nich uprzątnąć przedmioty, które mogą ulec zniszczeniu. Po drugie, koty potrzebują miejsca, w którym mogą załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, potrzebna będzie nam zatem kuweta i miejsce do jej ustawienia. Po trzecie, koty choć lubią, nie powinny jeść tego co my, warto zatem zawczasu pomyśleć o zakupie specjalnej karmy dla kota – suchej i mokrej, dla zróżnicowania kocich posiłków. Po czwarte, musimy zapewnić kotu rozrywkę i możliwość drapania, inaczej nasze meble zostaną doszczętnie zniszczone.

Przygotowanie mieszkania na przyjęcie kota

Z mebli usuwamy luźne przedmioty, przede wszystkim dekoracyjne szkło, które może się potłuc. Powinniśmy również odpowiednio zabezpieczyć rośliny doniczkowe, tak by kot nie mógł przewrócić doniczki i nie miał możliwości wyspania z niej ziemi. W drugiej kolejności szukamy miejsca do ustawienia kuwety. Powinno być to ustronne miejsce, które zapewni kotu odrobinę prywatności. Pozkarma dla kotaa tym tak ustawiona kuweta nie rzuca się w oczy, co jest bardzo korzystne, gdy nasz dom często odwiedzany jest przez rodzinę lub znajomych. Jeśli nie możemy ustawić kuwety w niewidocznym dla oka miejscu, warto pomyśleć o zakupie kuwety z daszkiem i drzwiczkami. Tego typu rozwiązanie jest bardziej estetyczne, jednak sam kot musi się do niego przyzwyczaić – na początku możemy na przykład wymontować drzwiczki z takiej kuwety. Od razu powinniśmy kupić również specjalny drapak dla kota, dzięki temu zniszczenia w domu powinny być nieco mniejsze.

Kocia karma

Prawidłowe żywienie kota to gwarancja jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego warto kupować kotu dobrej jakości karmę od sprawdzonych producentów. Na tej stronie https://kiwizoo.pl/kot/karma-dla-kota/ znajdziemy najbardziej popularne i najlepsze na rynku gatunki kocich karm w przystępnych cenach. Wśród prezentowanych karm znajdziemy zarówno karmy suche, jak i uwielbiane przez koty karmy mokre z sosami w wielu różnych smakach. Na początku warto poeksperymentować i podsunąć kotu kilka różnych karm do spróbowania. W ten sposób szybko określimy, który rodzaj karmy najbardziej odpowiada naszemu kotu i będziemy mogli dokonać bardziej ekonomicznego zakupu – zakup większych opakowań karmy jest bardziej opłacalny. Oczywiście od czasu do czasu możemy poczęstować kota jakimś smakołykiem z naszej lodówki, ważne jednak, by tego typu pokarmy nie dominowały w kociej diecie. Dla zdrowia kota najlepsza będzie odpowiednio zbilansowana kocia karma.