Wybór prezentu dla niemowlaka może nie być taką łatwą sprawą, jaką się wydaje. To olbrzymie wyzwanie zarówno dla rodziców, jak i krewnych, gdyż w ogromie przeróżnych artykułów dziecięcych te, które podobają się nam, mogą nie przypaść do gustu małemu odkrywcy. Warto zatem w takiej sytuacji postawić na sprawdzone rozwiązania, do których należą zabawki pobudzające zmysły dzieci, wspierające ich wszechstronny rozwój.

Prezent dla niemowlaka – nie tylko do zabawy

Warto pamiętać, że wiele dostępnych zabawek dla maluszków, nie tylko ma służyć urozmaicaniu ich czasu wolnego. Ich zadaniem jest również pomoc w zasypianiu, wyciszeniu. Nieodzowne okazują się podczas nauki kolorów i kształtów, zapewniając im prawidłowy rozwój.

Kilka inspiracji

prezent dla niemowlakaW roli prezentu dla niemowlaka świetnie sprawdzą się różnego rodzaju karuzele, które wyśmienicie stymulują ich zmysł wzroku, motoryki małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Nie wspominając już o tym, że pomagają wyciszyć się i zasnąć przy łagodnych dźwiękach melodii. Kolejną, sprawdzoną propozycją na prezent dla niemowlaka są maty edukacyjne, których na współczesnym rynku nie brakuje. Do naszej dyspozycji oddane są zarówno niewielkie modele obejmujące wyłącznie kilka zawieszek, jak również znacznie rozbudowane, wyposażone również w panele dźwiękowe. Znajdujące się na nich kolorowe zabawki przykują uwagę maluszka, przedmioty o różnorodnej teksturze stymulować będą zmysł dotyku, zaś elementy grające rozwiną słuch. W bardziej rozbudowanych matach edukacyjnych znajdują się także moduły świetlne i lusterka. Trzeba przyznać, że tego typu prezent dla niemowlaka okaże się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich smyków ( i ich rodziców). W gąszczu różnorodnych produktów musimy jednak zachować rozwagę, aby nie prze stymulować szkraba zbyt dużą ilością bodźców, które zamiast wpłynąć pozytywnie na jego rozwój fizyczny i psychiczny, de facto go spowolnią.

Klasyka w zabawkowym wydaniu

Mały, oswajający się z rzeczywistością brzdąc, z pewnością ucieszy się na widok kręcącego bączka. To jeden z ponadczasowych przedmiotów, który z pewnością przypomni nam okres swojego dzieciństwa. W zależności od preferencji, można wybrać model wykonany z plastiku lub metalu. Kolejnym pomysłem na prezent dla niemowlaka są książeczki. To klasyk w najlepszej odsłonie. Idealny zarówno dla małych, jak i tych starszych dzieci, rozbudzający ich ciekawość. W tym zakresie również możemy liczyć na dużą dowolność, albowiem dla niemowląt możemy wybrać miękkie książeczki z tkaniny lub modele interaktywne.