Z pewnością każdy z nas spotkał się kiedykolwiek z cienką, srebrno-złotą płachtą. Jest to niemalże obowiązkowy element wyposażenia każdej dobrze zaopatrzonej apteczki. Ze względu na możliwość poprawy komfortu cieplnego, ostatnimi czasy cieszy się ona coraz większą popularnością. Czym charakteryzuje się folia NRC? Jakie zastosowanie ma folia NRC? W jaki sposób korzysta się z folii NRC? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 


Czym charakteryzuje się folia NRC?


Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie folii NRC, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewna cienka płachta, która to wykonywana jest z tworzywa sztucznego. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie, bowiem umożliwia poprawienie komfortu cieplnego, co niekiedy jest kwestią priorytetową podczas udzielania pomocy. Coraz częściej folia NRC jest po prostu elementem wyposażenia przeciętnej apteczki samochodowej lub domowej. Koc termiczny pełni ważną funkcję, jest bowiem w stanie utrzymać ciepłotę ciała. W konsekwencji stanowi on ochronę przed nadmiernym przegrzaniem lub wyziębieniem, w zależności od tego, która strona materiału będzie znajdowała się na zewnątrz. O ile folia NRC wygląda dość niepozornie, to w praktyce ma potężne właściwości. W zdecydowanej większości przypadków mamy do czynienia z wymiarami 210 cm x 160 cm. 


Jakie zastosowanie ma folia NRC?


Co powinniśmy wiedzieć na temat folii NRC?Folia NRC najczęściej stosowana jest w przypadku incydentów, gdy na zewnątrz panuje niska temperatura, w konsekwencji osobie poszkodowanej grozi wychłodzenie. Dzięki temu możliwe jest skuteczne zapobieganie utraty ciepła. Niekiedy koce termiczne mogą jednak chronić przed zbyt wysoką temperaturą. Jest to wówczas ochrona przed przegrzaniem. Owinięcie folią NRC zmniejsza konwekcję, co jest szczególnie ważne, gdy zimne powietrze penetruje naszą odzież, przez co skóra ulega oziębieniu. Stosuje się ją, kiedy komfort termiczny osoby poszkodowanej jest zagrożony.


W jaki sposób korzysta się z folii NRC?


Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że folia NRC działa nieco inaczej w zależności od tego, którą stroną owiniemy pacjenta. Przykładowo jeśli srebrna strona znajdzie się przy ciele pacjenta, wówczas folia skutecznie izoluje, bowiem ciepło naszego ciała zostaje zatrzymane. W przypadku odwrotnej konfiguracji (złota strona do ciała) folia NRC gwarantuje ochronę przed przegrzaniem. Wystarczy zapamiętać te dwie podstawowe zasady, aby móc prawidłowo korzystać z tego udogodnienia.