Zwierzątko dla alergika

Niemal wszystkie dzieci w pewnym wieku bardzo pragną mieć zwierzątko. Niestety, niektórym maluchom na drodze staje alergia, a marzenie o kocie, czy kundelku odchodzi w dal. Jednak alergia nie zawsze jest przeszkodą do spełnienia marzeń o własnym pupilku. Na szczęście istnieją takie zwierzęta, które wolno hodować bez obaw o uczulenia.

Żółwie
Żółw to dobre rozwiązanie dla dziecka, które nie będzie wymagało od zwierzaka zbyt dużej aktywności. To powolne, ale ciekawe istotki, które można karmić, pielęgnować i wypuszczać do ogrodu. Trzeba też liczyć się z tym, że taki podopieczny będzie żył bardzo długo – być może dłużej od właściciela.

Rybki
Własne akwarium z rybkami to frajda, jednak z rybkami nie można się bawić. Można za to obserwować ich pływanie, dokładać dekoracje do pojemnika, karmić, a nawet rozmnażać. Warto przemyśleć zakup kilku gatunków, które mogą żyć ze sobą w zgodzie.

Ptaki
Miłośnicy pierzastych i ćwierkających zwierzątek mogą zdecydować się na kanarka lub papugę. Trzeba jednak pamiętać, aby w czasie wakacji maluch nie miał kontaktu z wiejskim ptactwem, które może roznosić wirusy.

Gryzonie
Jeżeli nasza pociecha woli zwierzątka futerkowe, możemy sprawić jej chomika, świnkę morską lub myszkę. Myszki mogą się szybko rozmnożyć i podobnie jak chomiki nie żyją zbyt długo. Świnki dożywają siedmiu lat, są bardziej inteligentne i kontaktowe.

Kot

Koty bardzo uczulają, a dokładnie zawarta w ich ślinie substancja, która następnie przenosi się wraz z futrem do powietrza i krąży po mieszkaniu. Jeżeli chcecie mieć kota w domu, możecie sprawić sobie sfinksa, który nie ma futra, jak inne rasy. Dobrym wyborem będzie również devon o małej ilości podszerstka.

Pies
Psy również uczulają, ale tylko te, które mają zwykłą sierść. Istnieją rasy, które rzadko powodują alergie, ponieważ ich sierść przypomina budową ludzkie włosy. Do takich ras należą yorkshire terrier oraz pudel. Inną dozwolona rasą jest grzywacz chiński, który jest niemal całkowicie pozbawiony sierści, jedynie posiada małą grzywkę nad oczami.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

  1 komentarz dotyczący “Zwierzątko dla alergika

  1. mariolka
    28 września 2017 o 15:15

    Moje dziecko też ma alergię i przechodziliśmy przez temat zwierzaka w domu wiele razy. Niestety, testy wykluczyły psa lub kota, więc kupiliśmy dwa szczury. I to była superdecyzja – szczurki są bardzo inteligentne, kontaktowe i naprawdę można się z nimi pobawić, więc synek jest zachwycony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*