Wielu rodziców kupuje pościel dziecięcą jeszcze zanim dziecko pojawi się na świecie – jest to poniekąd wynik ogromnej oferty, która zachęca barwami, promocyjnymi cenami oraz obniżkami do zrobienia zakupów jeszcze pod wpływem emocji. Prawda jest jednak taka, że rodzice często nie zwracają uwagi na istotne szczegóły, które powinny decydować o zakupie.

Tymczasem przystosowanie pościeli dla dzieci na pierwszy czy drugi kontakt z dzieckiem wymaga nie tylko znajomości nawyków tego dziecka, ale również wiedzy na temat biologii oraz bezpieczeństwa malucha. W wielu przypadkach warto zwrócić uwagę na kiepsko zauważalne szczegóły, które w istotny sposób mogą wpłynąć na jakość użytkowania pościeli dziecięcej.

Właściwy materiał i sposób farbowania

[caption id="attachment_67" align="alignleft" width="300"]pościel-w-kolorowe-motyle-dla-dziewczynki-i-nastolatki-wiosenna-modna Fot: Dotsplanet.pl[/caption] Dwiema podstawowymi sprawami są właściwy materiał pościeli dla dzieci oraz sposób jego farbowania. W przypadku tego pierwszego świetnie sprawdza się bawełna, która powinna być stuprocentowo naturalna. W takim przypadku nie będzie powodowała reakcji alergicznych, stanie się delikatna dla skóry, a jednocześnie będzie regulowała temperaturę dziecka podczas snu, sprawdzając się zarówno latem, jak i zimą. Bawełniana pościel dla dzieci jest często dostępna w różnych ciekawych kolorach, dlatego zwarto wrócić uwagę na metodę farbowania – farba nie powinna zawierać metali ciężkich oraz musi być odporna na puszczanie koloru podczas prania w wysokich temperaturach.

Wygoda przede wszystkim

U dzieci, które często dopiero przyzwyczają się do spania we własnym łóżku, istotne jest zadbanie o wygodę. Z tego powodu poduszka powinna być płaska, aby gwarantować fizjologiczną postawę podczas snu, zapobiegającą choćby niewyspaniu czy bólom kręgosłupa. Co więcej, warto zadbać o to, aby pościel dla dzieci była zasuwana na odpowiednio zabezpieczony suwak – znacznie podnosi to komfort zmiany poszewki, ale również chroni dziecko przed włożeniem nogi do poszewki, co może sprawić, że wybudzi się ze snu. Niewskazane są pościele na guziki, bo te młodsze dziecko może przypadkowo albo specjalnie… połknąć. 2x pościel 140x200