Już nie tylko bawią, ale także i uczą – przeżywamy właśnie wielką przemianę w dziedzinie zabawek. Na rynku w ostatnich latach pojawiła się bowiem cała masa zabawek edukacyjnych. Producenci prześcigają się z coraz to nowymi “wynalazkami”, które mają zwrócić uwagę konsumentów.  Fikuśnie, kolorowe, urozmaicone. Wydają różne odgłosy, migają światełkami, mają ciekawe faktury pobudzające zmysły, wyjątkową kolorystykę. Wykonane z wysokiej jakości materiałów i zaprojektowane przez osoby, które doskonale znają proces rozwoju dziecka,  mają sprawić, że nasz maluch będzie rozwijał swoje umiejętności i usprawniał zdolności manualne, artystyczne, matematyczne, czy jeszcze inne, w zależności od potrzeb czy chęci samego dziecka.

 

zabawki edukacyjne dla 7latka

Jakie zabawki edukacyjne wybrać?

Kampanie reklamowe przeprowadzane w telewizji mają za zadanie ukazać każdą z zabawek z jak najlepszej strony, tak aby klient sięgnął po tę, a nie inną. Konsumenci ogarnięci szałem kupowania często nie zwracają uwagi na to czy właśnie taka zabawka jest potrzeba ich dziecku. Każda z nich na opakowaniu powinna posiadać zalecenia dotyczące wieku dziecka. Czy jest to produkt bardziej dla dwulatków, dopiero poznających świat kolorów, czy raczej są to zabawki edukacyjne dla 7 latka, który wykonuje pierwsze kroki ku nauce programowania (bo i takie zabawki są obecnie na rynku). Jeśli mamy wątpliwości, czy dana zabawka będzie dobra dla naszego dziecka, najlepiej poradźmy się sprzedawcy lub sprawdźmy opinie na jej temat w internecie. Tam znajdziemy również informacje o tym, w jaki sposób ją prawidłowo używać i jakie są jej wszystkie możliwości, bo często rodzice sami nie są w stanie odkryć ich wszystkich.

Ile kosztują zabawki edukacyjne?

Często w parze z wysoką jakością wykonania zabawek tego typu idzie również wysoka cena. Ale czy produkt, który kosztuje 100-200zł faktycznie jest taki dobry? Na rynku jest dużo małych firm, które oferuje równie dobre jakościowo zabawki edukacyjne dla 7latka, 5latka, czy najmniejszych maluchów, za cenę nawet kilkukrotnie niższą. Niestety nie mają zbyt dużo środków, aby skutecznie się promować i z czasem upadają. Dlatego warto czasem kupić zabawkę nie tracąc przy tym dużej ilości gotówki. Wystarczy rozejrzeć się chwilę dłużej po rynku takich sprzętów i wybrać coś, co ma podobne właściwości jak najdroższe zabawki, jednak nie posiada znanego logo. Najważniejsze i tak są certyfikaty bezpieczeństwa takich zabawek. Jeśli widzimy je na opakowaniu, oznacza to, że możemy taką zabawkę bez problemu przekazać dziecku.