Sposoby na hollywoodzki uśmiech

Piękny, biały uśmiech to najlepsza ozdoba każdego człowieka. Zadbane zęby są oznaką zdrowia, ale też dowodem na naszą dbałość o codzienną higienę. Biały uśmiech przyciąga wzrok i sprawia, że otoczenie odbiera nas pozytywnie. Co jeżeli nasze zęby nie są tak piękne jakbyśmy tego chcieli? Istnieje kilka sposobów, aby w niedługim czasie nasze zęby znowu lśniły.

Szczotkowanie
Bardzo ważną rolę odgrywa codzienne szczotkowanie zębów. Wiele osób zupełnie nie wie jak należy poprawnie czyścić ich powierzchnię. Najczęstszym błędem jest stosowanie szczoteczek o zbyt twardym włosiu – panuje przekonanie, że im twardsza szczoteczka, tym skuteczniejsze będzie czyszczenie. Tymczasem najlepsze są egzemplarze z miękkim włosiem, które nie ranią dziąseł i nie uszkadzają szkliwa. Zęby należy myć co najmniej dwa razy dziennie przez minimum dwie minuty.

Elektryczne
Zwykłe szczotkowanie bywa czasem męczące, a przez to jest mniej skuteczne. Rozwiązaniem problemu może być szczoteczka elektryczna, która lepiej radzi sobie z usuwaniem płytki nazębnej. Oprócz tego stymuluje dziąsła i zapobiega ich krwawieniu. Lepsze modele posiadają dodatkowo timery, które mierzą czas mycia zębów.

Pasta wybielająca
Skutecznym sposobem na wybielenie zębów jest stosowanie pasty wybielającej. Nie można jej jednak stosować zbyt często – wystarczy raz na kilka dni. Wszystko przez dodatkowe składniki o działaniu lekko ścierającym. Chwilowy efekt dają produkty wzbogacone o barwnik o lekko niebieskim zabarwieniu, który przykleja się do zębów czyniąc je optycznie jaśniejszymi.

Woda utleniona
Zmieszaj wodę utlenioną z sodą oczyszczoną, a uzyskaną w ten sposób papkę nałóż na szczoteczkę. Taka mieszanka z powodzeniem może zastąpić pastę wybielającą. Stosuj ją jednak nie częściej niż co kilka dni. Innym sposobem jest płukanie ust płynem z dodatkiem wody utlenionej.

Węgiel drzewny
W aptece bez problemu kupisz pastylki węgla aktywnego. Jedną tabletkę rozkrusz na wilgotną szczoteczkę, po czym umyj zęby. Widok będzie komiczny, ale po kilku zabiegach zęby wybielą się o dwa, trzy odcienie.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

  1 komentarz dotyczący “Sposoby na hollywoodzki uśmiech

  1. augie
    18 września 2017 o 19:23

    Podobno można wybielić zęby używając codziennie skórki banana (pocierając o powierzchnię zębów). Czy ktoś to stosował? Ciekawe czy to skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*