Zdalnie sterowane modele latające, powszechnie nazywane dziś dronami, to świetny sposób na zabawę i aktywne spędzanie czasu. Jeśli szukasz prostego w obsłudze sprzętu, który pozwoli wykonywać efektowne akrobacje i nagrywać materiały wideo w przyzwoitej jakości obrazu, zapoznaj się z urządzeniami w kategorii drony rekreacyjne. Jest to osobna kategoria dronów, w której skład wchodzą modele do zastosowań amatorskich i hobbystycznych – w przystępnych cenach. Na co zwrócić uwagę szukając takiego drona? Najważniejsza będzie wygoda obsługi (intuicyjne sterowanie), pojemna bateria i przyzwoita kamera.

Sterowanie

dron z kamerą

To kluczowy element w przypadku dronów rekreacyjnych. Jeśli chcesz czerpać maksimum przyjemności z latania dronem, ten powinien być prosty w prowadzeniu, w powietrzu. Najlepiej zdecydować się na wybór drona z kontrolerem wyposażonym we własny wyświetlacz lub wybrać model, którym możemy sterować przy pomocy smartfona. W tym drugim przypadku warto zwrócić uwagę na wielkość anteny dołączonej do drona. Jeśli antena będzie słaba, dron może często gubić sygnał, a przez to zabawa będzie mniej bezpieczna i bardziej frustrująca.

Bateria

Drony rekreacyjne zwykle wyposażone sąw baterie o mniejszej pojemności, niż drony do zastosowań profesjonalnych, przez co czas zabawy na jednej baterii wynosi tu zaledwie 10-15 minut. Jeśli chcesz wydłużyć czas zabawy, zdecyduj się na wybór takiego modelu drona, do którego bez problemu dokupisz dodatkowe baterie i w którym wymiana baterii na nową zajmuje niewiele czasu (bez konieczności rozkręcania całego drona). Jeśli masz kilka baterii, przyda Ci się również specjalna ładowarka do ich jednoczesnego ładowania – niektórzy producenci dronów rekreacyjnych oferują do nich właśnie tego typu ładowarki.

Kamera

Współczesnym standardem kamer, w jakie wyposażona są drony rekreacyjne, są kamery HD. Jeśli stać Cię na większy wydatek, możesz zdecydować się na zakup drona z kamerą Full HD, a w sprzedaży znaleźć już można kamery do dronów nagrywające w rozdzielczości 4K. Warto jednak pamiętać, by rozdzielczość obrazu szła w parze z szybkością nagrywania. Wiele kamer deklaratywnie może nagrywać w wysokiej rozdzielczości obrazu, ale tylko do określonej liczby klatek na sekundę, przez co sam materiał wideo może przybrać formę pokazu slajdów – film przestaje być płynny.