Noszenie dziecka w chuście to tradycyjny sposób na pozostawanie w bliskim kontakcie z dzieckiem w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Z chust do noszenia dzieci korzystają kobiety na całym świecie i powoli do takiego sposobu noszenia dzieci przekonują się również Polki. Chusta kółkowa jest jednym z wariantów tradycyjnej chusty do noszenia dziecka. W odróżnieniu od tradycyjnej chusty, ten model wyposażony jest w dwa kółka, które pozwalają w wygodny sposób regulować napięcie chusty i utrzymywać je przez dowolny czas na określonym poziomie.

Zalety chusty kółkowej

Wiązanie chust kółkowych jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku chust typu tradycyjnego. Nie wymaga znajomości wiązań, które zapewnią wysoki poziom wygody nie tylko mamie, ale i dziecku. Chusta kółkowa może być zatem doskonałym wyborem dla mamy, która nigdy wcześniej nie korzystała z tego typu rozwiązania, a chciałby sprawdzić, czy noszenie dziecka w chuście rzeczywiście jest tak wygodne, jak mówią o tym te osoby, które już zdążyły przekonać się do tej metody. Dzięki dużym kółkom istniej pełna swoboda regulacji naciągnięcia chusty. Można ją lekko opuszczać lub podnoście, ściągać i rozluźniać, dopasowując jej położenie do indywidualnych potrzeb i wygody dziecka. Dużą zaletą chust kołowych jest zapewnienie możliwości wygodnego noszenia dziecka na biodrze. To idealna metoda, w przypadku dzieci nieco większych, bardziej stabilnych, które nie wymagają stosowania pełnego podparcia pod plecami.  Chustę kółkową znajdziesz pod adresem https://littlefrog.shop/product-pol-2093-CHUSTA-KOLKOWA-LITTLE-FROG-KWARC-M-2-m.html

Chusta kółkowa

Chusta kółkowa czy zwykła?

W odróżnieniu od chust klasycznych, chusta kółkowa noszona jest na jednym ramieniu, a przez to może być bardziej obciążająca dla rodzica. Korzystając z takiej chusty, zwłaszcza gdy dziecko noszone jest na biodrze, trzeba pamiętać o częstej zmianie stron, tak by zanadto nie obciążać swoich pleców. Chusty kołowe w odróżnieniu od chust klasycznych są jednak znacznie łatwiejsze w wiązaniu i łatwiej regulować w nich napięcie tkaniny. Dzięki temu wygodniej jest nie tylko dziecku, ale także noszącej go mamie lub tacie.